11.09.2019 Трускавець Розмір шрифту: [+] [-]

У церкві Св. Миколая замінюють частину даху та хочуть реставрувати іконостас

У церкві Св. Миколая замінюють частину даху та хочуть реставрувати іконостас

Ремонтують та оновлюють. У церкві Св. Миколая, що у Трускавці, стартували ремонтні роботи: будівельники розібрали частину даху над входом у церкву і застелили сходи цератою, щоб будівельне сміття не заносити взуттям до храму.

Та от місцеві  мешканців у ремонтних роботах вгледіли загрозу  – чи бува демонтований старий дах над входом не становив історичної цінності? Оскільки з історичних документів відомо, що у 1515 р. у тоді ще с.Трускавці існувала парафіяльна дерев’яна церква Св.Миколая. Щоправда, в 1861–1886 рр. коштом каноніка прилата Петра Кошалкевича збудовано теперішню муровану церкву. Тоді церква була одноверхою. Її рамена вкривали двосхилі дахи, а нижчі бічні приміщення – односхилі, увінчані на кутах невеликими ліхтарями з маківками. У 1938 р. Церкву реконструювали за проектом українського будівничого Лева Шелевича з Дрогобича на кошти греко-католицької громади і отця-пароха Івана Валюха.

Усвідомлюючи, що храм Св. Миколая є історичною спорудою, трускавчани  захвилювалися, чи згідно усіх норм  протікатимуть там ремонтні роботи. Панікувати не слід – закликає громаду настоятель храму отець-декан Петро Івасівка. За його словами, у церкві вирішили замінити старий дах, бо сильно затікав.

- Останні роки дах протікав так, що замокали муровані стовпці, які його тримають, і стіна в церкві, - наголошує о. Петро.

ц2.jpg

За словами настоятеля храму, ремонтні роботи намагаються провести максимально швидко. Отець Петро пояснює: розібрали три дашка над входом,  їх  усіх замінять на нові та значно легші.

- Старий дах над входом у храм постійно тиснув на муровані стовпці, від ваги вони тріскали. Він був доволі важкий. Ми хочемо найперше підштукатурити і оновити самі колони, відтак братися за дах. Його нам замінюватимуть спеціалісти зі Львова, оскільки там ми його і замовляли. Нові дашки будуть легші за попередні, будуть ковані, а зверху, як і  вся церква, покриті міддю, - розповів отець Івасівка.

Скільки коштують ремонтні роботи парох храму св. Миколая не повідомив, наголосивши, що до них спричинився один із меценатів, який не хоче розголосу. Окрім заміни даху над входом до храму – у церкві також хочуть реставрувати і старий іконостас.

 

Наталя Зелена   

* фото з сайту depo.ua


Социальные комментарии Cackle