15.05.2019 Трускавець Розмір шрифту: [+] [-]

У Трускавці змонтували електронну систему «Голос»! Завтра депутати її випробують

У Трускавці змонтували електронну систему «Голос»! Завтра депутати її випробують

Голосуватимуть по-новому! В залі Народного дому Трускавця, де проходять пленарні засідання сесій місцевої ради, цього тижня нарешті завершили монтаж системи «Голос». І тепер місцеві обранці витрачатимуть в кілька разів менше часу на підрахунок голосів під час сесійних засідань та не переголосовуватимуть деякі питання  через те, що з першого разу члени лічильної комісії неправильно здійснили підрахунок  голосів.

Перша сесія, на якій обранці громади курорту випробують технічну новинку, відбудеться 16 травня, тобто завтра. Кількома днями раніше у стінах сесійної зали для депутатів провели навчання із користування планшетами, яким вони тепер здійснюватимуть своє волевиявлення. Голосувати електронно депутати зможуть традиційно: «за», «проти», «утримався». Без інцидентів під час випробувань технічної новинки не обійшлося – дехто з депутатів, змінивши пароль на своєму планшеті, не зміг зайти в систему, в одного - завис ґаджет, дехто нарікав на низьку якість самого планшету та уповільнену його роботу. Хоча загалом місцеві обранці нововведенням  задоволені - вірять, що тепер нарешті відпадуть непорозуміння та дискусії щодо результатів голосування. До переваг електронного голосування можна віднести той факт, що результати волевиявлення депутатів по гарячих слідах появлятимуться на сайті міської ради і з ними матимуть можливість ознайомитися мешканці міста та в подальшому прослідковувати, як депутат голосує за те чи інше важливе для Трускавця питання.

Нагадаємо, встановлення технічної новинки для голосування було профінансоване з державного бюджету. Загалом вартість електронної системи голосування - 190 тис грн. За допомогою системи «Голос» давно голосують у Дрогобичі та інших містах. У Трускавці із монтажем системи трішки зволікали – виникали технічні питання, як правильно її змонтувати у залі, в якому окрім сесій проходять численні місцеві культурні заходи.

Наталя Зелена 


Социальные комментарии Cackle