02.07.2018 Трускавець Розмір шрифту: [+] [-]

У Трускавці вартість парт для першачків збільшили до мінімальної – відділ освіти відреагував на критику у ЗМІ

У Трускавці вартість парт для першачків збільшили до мінімальної – відділ освіти відреагував на критику у ЗМІ

Відділ освіти Трускавецької міської ради 14 червня оголосив тендер на закупівлю одномісних парт й стільців для початкових класів. Такою є вимога Нової української школи - на нову систему навчання початкова школа перейде вже у вересні цього року. Тож у Трускавці мали намір придбати 250 комплектів на суму 281, 8 тис грн, тобто вартість одного комплекту складала не більше 1 127 грн! Однак з огляду на цінові пропозиції вітчизняних виробників, які минулого тижня продемонстрували меблі та обладнання для навчальних закладів у трускавецькій НВК «СЗШ№2- гімназія», стало зрозуміло, що умови тендеру відділу освіти виконати неможливо! Адже вартість найдешевшого комплекту - парти й стільця, презентованого на виставці, становила 1200 грн! А комплекти більш функціональні: із закругленими кутами стільниць, спинок і сидіння, а також з підставками для приладдя на робочому столі, зручними та адаптованими до зросту дітей, коштували від 2400-2700 грн.

Журналісти «Джерел Трускавця», поспілкувавшись з виробниками меблів на презентації, дійшли висновку: у Трускавці парти для Нової української школи купуватимуть, ігноруючи вимоги міністерства освіти. Оскільки цінова пропозиція міського відділу освіти була нижчою за найоптимальнішу вартість. Інформація про таку невідповідність була оприлюднена у статті на нашому ресурсі, у ній йшлося також про те, що економія трускавецьких чиновників на якості меблів для початкової школи - шокує! Адже надходження до міського бюджету за останні два роки зросли на десятки мільйонів!І, без сумнівів, є можливість до уже виділених на придбання парт додатково скерувати з бюджету кошти. Аби й трускавецькі першокласники мали можливість навчатися за сучасними, гарними, а головне - комфортними шкільними партами.

Однак керівник міського відділу освіти Орест Лобик відреагував на пропозицію у дещо інший спосіб. Він, очевидно, вирішив не подавати запиту на отримання додатково фінансування з бюджету, а піти легшим шляхом – у тендерну документацію днями було внесено зміни, тепер відділ освіти на вже оголошену суму – 281,8 тис грн купуватиме не 250 комплектів, а 225. Тобто вартість комплекту становитиме понад 1200 грн - принаймні, до найдешевшої ціни таки дотягнули. Незрозумілим залишається лише, у який спосіб облаштують новий освітній простір у ще одному кабінеті для початкової школи. Адже за інформацією відділу освіти, до першого класу у Трускавці згідно поданих заяв батьків йде 246 дітей.

Ольга КУЦ

Социальные комментарии Cackle