24.07.2020 Трускавець Розмір шрифту: [+] [-]

У Трускавці побільшає музеїв: надкаптажні споруди мінвод планують перетворити в міні-музеї

У Трускавці побільшає музеїв: надкаптажні споруди мінвод планують перетворити в міні-музеї

У Трускавці мають намір перетворити в міні-музеї надкаптажні споруди мінеральних вод. Уся річ у тому, що ще в жовтні 2019 року громада Трускавця отримала у власність 15 об`єктів, більшість з яких є важливими елементами самобутності курорту та його гідрогеологічної спадщини. Мова іде про надкаптажні споруди джерел №6 «Едвард», №7 «Фердинанд», №3 «Броніслава», №11 «Юзя» тощо, інформує прес-служба ТМР. Споруди перебувають на балансі КП «Парк курортний».
 
Цього тижня у Трускавці вели мову про реставрування надкаптажних  споруд та облаштування  в деяких із них міні-музеї. Створити міні-музеї в усіх надкаптажних спорудах не вдасся – оскільки, до прикладу, джерело «Юзя» є діючим, в надкаптажній споруді  встановлені насоси, які качають воду, тож доступ всередину приміщення для сторонніх осіб тут небажаний. Натомість цікаву туристичну композицію у стилі початку ХХ століття можна облаштувати в надкаптажній споруді джерела «Фердинанд».
 
Надкаптажні споруди оглянули краєзнавці та музеєзнавці міста, відтак  обговорили  концептуальні речі щодо реставрації цих об’єктів та їхнього введення в експлуатацію в новій якості.


Социальные комментарии Cackle