22.05.2018 Трускавець Розмір шрифту: [+] [-]

У Трускавці не відмовлятимуться від радянської моделі надання пільг у транспорті, бо монетизація виснажить бюджет

У Трускавці не відмовлятимуться від радянської моделі надання пільг у транспорті, бо монетизація виснажить бюджет

Перехід на монетизацію пільгового проїзду усіма видами транспорту загального користування на міських та приміських маршрутах у Трускавці впроваджувати не будуть. Про це повідомив трускавецький голова Андрій Кульчинський на щотижневій апаратній нараді. За словами Андрія Богдановича, пільгові категорії населення у місті не мають жодних обмежень щодо безкоштовного користування громадським транспортом - з міської скарбнички перевізникам компенсується їхній проїзд. Тому він не бачить підстав для застосування урядової постанови, яка передбачає надання українцям, що мають право на пільги, готівки «на руки». Що стосується відшкодування вартості проїзду у приміських маршрутах, на які з 1 червня планують впровадити платний проїзд для усіх пільговиків, то це питання взагалі не розглядається трускавецькими очільниками. Адже адресні грошові виплати обійдуться міському бюджету у серйозні видатки, через що доведеться зупинити роботи з реконструкції вулиць та житлового фонду, - підсумував трускавецький мер.

Зазначимо, що своєю постановою №197 від 14 березня 2018 року Кабмін запровадив добровільну монетизацію пільгна проїзд усіма видами транспорту загального користування, яку мали б виплачувати мешканцям органи місцевого самоврядування із власних бюджетів. Відповідно до монетизації на одного пільговика припадає у місяць в середньому 170 грн. 68 коп., якими він міг би розпоряджатисяна власний розсуд.

За даними голови Асоціації перевізників Львівщини Іван Велійка, річна потреба у коштах у Львівській області щодо монетизації пільгового проїду складає 617, 77 млн. грн. Зокрема, для Львова – 190, 79 млн. грн., міст обласного значення – 88, 56 млн. грн.

Ольга КУЦ

Социальные комментарии Cackle