13.09.2018 Трускавець Розмір шрифту: [+] [-]

У Трускавці фінішує прийом пропозицій на «Бюджет громадських ініціатив»

У Трускавці фінішує прийом пропозицій на «Бюджет  громадських ініціатив»

Городяни прагнуть розвивати в місті спорт, дитячу активність і призабуті теренкури. Прийом пропозицій завершується 14 вересня. На цю ініціативу влада міста цьогоріч скерувала - 500 тис. грн. Трускавчанам, яким виповнилося 16 років та які мають бачення як змінити місто і покращити його інфраструктуру, пропонувалося подати свої пропозиції у паперовому та електронному варіантах до міської ради та на електронну адресу - proekt.tmr@gmail.com  

Відтак за результатами голосування, на яке всі очікують, має бути обрано 4 проекти- переможці. Із них один з дозволеним максимальним кошторисом реалізації - 200 тисяч гривень та три проекти, вартістю до 100 тис. гривень кожен. Реалізація проектів, які здобудуть перемогу, відбуватиметься у 2019 році. Наскільки активними були городяни та скільки подали проектів, які дозволять зробити курортне місто таким яким його прагнуть бачити трускавчани, буде відомо уже згодом. 

Серед цьогорічних проектних пропозицій - традиційні бачення розширити дитячі та спортивні майданчики у мікрорайонах міста, ремонтні роботи у дворах, відновлення в оздоровниці теренкурів. Автор цього проекту Вадим Беляк переконує, що колись курортне місто славилася теренкурами різної довжини – 500, 1000 та 2 000 метрів. «Сьогодні медики наших санаторіїв абсолютно забули про теренкури, які у минулому відпочивальникам рекомендували для помірних фізичних навантажень. Добру традицію слід відновити та розробити в місті нові теренкури», - переконує пан Беляк в одному із місцевих видань. 

Якщо бути точним, то за ідеєю автора – до існуючих в місті теренкурів хочуть додати ще 30, які будуть розпочинатися від санаторіїв, готелів та віл і сходитися в курортний парк. Кожен із цих теренкурів матиме свій рівень складності. Один із найдовших маршрутів мав б проходити  через урочище Помірки та санаторій «Конвалія».  

Також, за задумом автора, до теренкурів у місті слід додати їхнє належне ознакування та друк буклетів з інформацією про них. Є бачення випустити буклети із грою «Теренкури Трускавця «Курортна мапа – візитівка курорту». Цей буклет, переконує автор ідеї, можна б було безкоштовно розповсюджуватися відпочивальникам та  гостям міста. Чи отримає підтримку проект Вадима Беляка – дізнаємося уже згодом. Голосування за проекти «Бюджету громадських ініціатив» стартує з 24 жовтня і триватиме до 6 листопада.

Додамо, теренкур – (від французького terrain – місцевість, від німецького kur – лікування) – метод санаторно-курортного лікування, який передбачає дозовані фізичні навантаження у вигляді піших прогулянок, сходжень та спусків у гористій місцевості за певним розміченим маршрутом. Теренкур розвиває витривалість, покращує роботу серцево-судинної системи і органів дихання, стимулює обмін речовин, нервову активність. Звичайно проводиться під наглядом лікаря. 

Ірина Романова 


Социальные комментарии Cackle