23.06.2020 Трускавець Розмір шрифту: [+] [-]

У Трускавці через опади затоплює вулицю Шевченка. Влада проблему вирішити не здатна

У Трускавці через опади затоплює вулицю Шевченка. Влада проблему вирішити не здатна

Навіть незначні дощі  спричиняють колапс в центрі міста-курорту, який вкривається річечками. Найбільше потерпає вулиця Шевченка - позавчора ввечері її вчергове затопило: пішоходи та машини не могли пересуватися, вода у  підвалах будівель, які тут знаходяться, піднялася на 20 см, намул довелося вичищати до ночі, клумби накрило водою. 

Про це повідомила у соцмережі Фейсбук підприємець Олександра Олійник, виклавши фото і відео.

- З кожним днем ситуація буде погіршуватися. За 5 років каденції сьогоднішнього мера питання про очищення колектора, що приймає дощову воду, навіть не розглядалося, а замулення з кожним роком все більше. При трошки сильнішому дощі вулиця Шевченка стає непрохідною. Соромно дивитись, коли відпочиваючі закочують штани, знімають взуття і переходять вулицю, як річку. А це центр міста, - написала  підприємець. 

IMG-8a1b7f9f28daa147b6170ed72241f4c4-V.jpg

Тим часом міські посадовці лише розводять руками – дати раду з проблемою не спроможні. Вони перекидають відповідальність на попередників або ж апелюють до історичної пам’яті старожилів, намагаючись оправдати свою бездіяльність.

Так заступник міського  голови з питань житлово-комунального  господарства Олексій Балицький  повідомив: «Впевнений, що є трускавчани старші за мене, але навіть я пам'ятаю час від часу такі потопи в Трускавці. Навіть Львів зі своє системою австрійських колекторів не дав ради і усі бачили як люди плавали на байдарках».
Тобто замість того, аби вирішити питання, напрацювавши технічні рішення, одночасно зобов’язавши трускавецький водоканал чистити каналізацію й решітки - посадовець вдається до недолугих порівнянь.

- Ситуація  погіршується - затоплення вулиці відбувається через 15-20 хвилин навіть при звичайному дощі, - апелює посадовцю Олександра Олійник.  - По цьому питанню я до вас зверталась неодноразово. А що буде робитись по Шевченка, коли введуть в експлуатацію два будинки, які будуються в центрі? Яким чином ви плануєте вирішувати проблему?

    

Очевидно, що не збираються, бо у нинішніх очільників Трускавця – інші пріоритети! 

- Проблеми міського колектора починаються не в парку, а на перехресті вулиць Воробкевича і Річки, де з’єднуються два колектори. Коли будувався новий колектор в 70-х роках, замість однієї труби великого діаметру, були встановлені дві меншого, при забудові вул. Макомацького до нього потрапила велика кількість будівельного сміття, після стебницького кільця також труби замулені, тому під час злив потік повертається в зворотній бік і як наслідок підняття рівня води на перехресті Річки – Шевченка- Ю. Дрогобича. Рівень (відмітка низу колодців) колекторів дозволяє прийняти дощову воду, - написав Руслан Козир, ексміський голова Трускавця.

- З 2011 року постійно чистились дощоприймальні решітки по вул. Стебницькій, Річки, Івасюка, Стуса, Сагайдачного та ін. За період 2011-2015 років не було жодного виливу дощових вод ні в Річках, ні на Стебницькій, ні в парку. Це все задокументовано. 

Також Руслан Козир розповів про напрацьовану концепцію водорозділу в місті. Планувалося перевести потік води з нагірної частини міста в сторону бориславського озера, що зменшило б кількість води в сплавному колекторі на 30%. Було запропоновано роботу з очищення колекторів спецмашинами. На жаль, сьогодні в місті питаннями господарки займаються ті, кому більш ефектно вдається освоювати кошти на ралі, концерти, закордонні вояжі та інші пустощі.


Ольга  КУЦ


Социальные комментарии Cackle