08.10.2018 Трускавець Розмір шрифту: [+] [-]

У Дрогобичі дописують ліжко-дні, аби «вибити» з нас фінансування, - Андрій Кульчинський

У Дрогобичі дописують ліжко-дні, аби «вибити» з нас фінансування, - Андрій Кульчинський

У такий спосіб трускавецький мер прокоментував ситуацію, яка склалася із оплатою за надані медичні послуги у комунальних лікарнях Дрогобича мешканцям міста-курорту.

- За повітря ми платити не будемо. Я неодноразово вивчав це питання: скільки людей зверталося з Трускавця до Дрогобича і зробив висновок, що керівництво відділу охорони здоров’я Дрогобицької міськради маніпулює кількістю. Скажімо, вони стверджують, що пролікувалося з Трускавця 1000 хворих, ми звіряємо цифри з головлікарем нашої лікарні – ледь виходимо на 100. Йдуть приписки! Якщо трускавчани і звертаються за якоюсь допомогою, то у дрогобицьких медичних закладах приписують госпіталізацію і виставляють нам серйозний рахунок. До того ж, у Дрогобичі собівартість ліжко-дня є однією з найвищих в області, - наголосив Андрій Кульчинський.

Натомість у відділі охорони здоров’я Дрогобицької міськради стверджують, що за підсумками шести місяців цього року за отримані трускавчанами медичні послуги місто мало б скерувати у бюджет Дрогобича понад 3 млн. гривень.Трускавчани, як правило, є пацієнтами кардіологічних та інфекційного відділень, травматології, дитячого лікарні, пологового будинку.

Щороку у лікарнях міста Котермака медичні послуги отримує 1/3 мешканців району — близько 6,5 тис пацієнтів. На це витрачаються бюджетні кошти Дрогобича. Однак міжбюджетні трансфери, які надходять з району компенсують лише незначну частку цієї суми. А такі міста як Трускавець та Борислав – відмовляються укладати угоди й скеровувати у міський бюджет Дрогобича кошти державної субвенції у відповідності до кількості пролікованих мешканців. Як результат – Дрогобич має додатково скерувати з міського бюджету майже 26 млн грн на зарплату медикам комунальних закладів.

Як відомо, державна медична субвенція розраховується, виходячи з кількості мешканців. У Трускавці додатково ще плюсуються відпочивальники.Трускавецька лікарня також надає послуги мешканцям навколишніх сіл та міст, але їхня кількість не йде у жодне порівняння з навантаженням на медичні заклади Дрогобича.

Аби міста-сусіди дійшли порозуміння і спільними зусиллями вийшли з кризової ситуації – завтра у Дрогобичі відбудеться зібрання за участі керівництва Трускавця й Дрогобича, очільників лікувальних закладів регіону. Прибудуть також голова ЛОДА Олег Синютка та Ірина Микитчак, директор департаменту охорони здоров'я.

Ольга КУЦ

Социальные комментарии Cackle