14.05.2019 Трускавець Розмір шрифту: [+] [-]

У День вишиванки в Трускавці проведуть флешмоб та розгорнуть найбільшу вишивану сорочку міста

У День вишиванки в Трускавці проведуть флешмоб та розгорнуть найбільшу вишивану сорочку міста

У третій четвер травня українці в усьому світі традиційно відзначатимуть День вишиванки. Свято покликане зберегти народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу, у кодах якого генетика нашої культури.

16 травня курортний Трускавець долучиться до всієї України та відзначить загальноміське свято «День вишиванки». Гостей міста та трускавчан запрошують на центральну площу оздоровниці Майдан Незалежності, де о 13.00 за умови хорошої погоди стартують цікаві дійства. Як розповів керівник відділу у справах сім’ї, молоді та спорту Трускавецької міської ради Роман Коваль – у центрі курорту пройде флешмоб учасників свята у вишиваних одностроях. Відтак школярі розгорнуть для фотосесії найбільшу вишиванку міста. Окрім флешмобу, за словами пана Коваля, заплановані різноманітні конкурси та танцювальні естафети. Одне слово, свято обіцяє бути насиченим та цікавим. Єдине, що може внести корективи у його сценарій, так це погода. За словами Романа Коваля, якщо 16 травня сильно дощитиме, то дійство доведеться перенести на інший погожий день.

Окрім запланованих заходів у Трускавці закликають містян й відпочивальників 16 травня вдягнути вишивані сорочки на роботу чи на прогулянку містом. І тим самим долучитися до загальноукраїнського щорічного традиційного флешмобу «Вишиванка – твій генетичний код».

Нагадаємо, День вишиванки було започатковано студентами Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича у 2006 році. Спершу вишиванки одягнули лише кілька десятків студентів та викладачів. Протягом наступних років масштаби святкування в Україні значно виросли. До свята почала долучатись українська діаспора по всьому світу. У 2014 році День вишиванки  відзначали, окрім України, вже у восьми країнах світу: США, Канаді, Німеччині, Італії, Франції, Португалії, Румунії, і навіть в Росії, попри анексію Криму. З початком бойових дій на Сході України вишиванки регулярно дарують українським захисникам та місцевим школярам.

Наталя ЗЕЛЕНА

Социальные комментарии Cackle