22.04.2019 Трускавець Розмір шрифту: [+] [-]

У Бориславі - є, а в Трускавці ніяк не дочекаються! Проводове радіо нафтового міста переходить на ФМ частоти!

У Бориславі - є, а в Трускавці ніяк не дочекаються! Проводове радіо нафтового міста переходить на ФМ частоти!

Осучаснюються! Мова іде про ФМ - частоти, на які у місті нафтовиків уже зовсім скоро перейде місцеве проводове мовлення. Уся річ у тому, що бориславське радіо «Слово» перемогло в конкурсі Національної ради з питань телерадіомовлення та отримало ліцензію на FM-хвилю (100.2 мГц). За словами міського голови  Борислава Ігоря Яворського це вирішальний крок для того, аби залишити проводове мовлення в історії.

«Невдовзі слухачі зможуть почути радіопередачі на будь-якому ФМ-приймачі, вдома, в автомобілі, через Інтернет-канали у Бориславі та у всіх навколишніх населених пунктах. Це, зокрема, вирішить і проблему обмеженого доступу до інформації для людей похилого віку, для яких це питання було вкрай важливим», - резюмував  пан Яворський.

Натомість у Трускавці питання про перехід місцевого радіомовлення на ФМ частоти окрім багаторічних розмов не зрушує з мертвої точки. Особливої ваги це питання набуло в останні роки. Оскільки міська рада те і робила, що систематично фінансувала колектив проводового радіомовлення, як в питанні заробітньої плати так і покращення матеріально технічних умов радіо, проте, не дивлячись на це, скарги трускавчан на незадовільну якість звукового сигналу щорічно неухильно зростають.

Стрімко скорочується і  чисельність слухачів трускавецького мовлення - станом на 1 грудня минулого року у місті-курорті булолише 1 436 абонентів, для порівняння -  2015 їх налічувалося 3500. «Укртелеком», якому дісталася мережа дротового радіо, регулярно звітує про збитковість доставки сигналу, відмови користувачів від цієї послуги, застарілість обладнання та й самої технології.

Претензії до трускавецького проводового радіомовлення мають і депутати – на сесійних засідання вони неодноразово висловлювалися про те, що дротове радіомовлення – вчорашній день. «Значно ефективніше подавати інформацію про Трускавець на популярні FM-радіо у вигляді рекламних блоків, аніж фінансувати колекив радіо щорічно і вливати кошти в покращення його обладнання», - наголошував свого часу голова бюджетної комісії Андрій Остапчук. Також депутати неодноразово виставляли керівнику місцевого мовлення Любомиру Поливці вимогу - якщо редакція радіо не спроможеться напрацювати ідеї щодо розширення мережі слухачів - то фінансувати її надалі з бюджету просто не будуть!Бо цього року на його утримання з міського бюджету потрібно витратити 414 тис грн.

Днями свою думку щодо переходу  трускавецького проводоводого радіо на ФМ частоти  у соцмережі подав  керівник радіомовлення пан Поливка. За його словами колектив радіомовлення подав документи на отримання частот  - та наразі результату немає

Нагадаємо, що завдання перейти на ФМ-частоти Любомир Поливка отримав від депутатів ще три роки тому. Однак досі  жодних напрацювань продемонструвати не зміг. Хоча можливостей було чимало.

Так у грудні 2017 року Нацрада з питань телебачення і радіомовлення підбила підсумки конкурсу на 12 ФМ-частот для місцевих мовників: перемогли сім комунальних радіокомпаній і дві приватні. А на три частоти не виявилося жодного претендента, тож там конкурс було припинено. Перевага віддавалася комунальним підприємствам, на цьому наголошували члени Нацради, розуміючи, що проводове радіо - приречене. За підсумками цього конкурсу нова комунальна ФМ-радіостанції з’явилася у Радехові Львівської області. До того часу вона мовила у проводовій мережі, була єдиним (!) претендентом з Львівщини і виграла частоту.

Підсумки аналогічного конкурсу Нацради, де було виставлено 21 ФМ-частоту в 14 областях, було підведено і у травні 2017 року. Тоді акцент також робився на місцеве радіомовлення. А Трускавець не подавався, бо пан Поливка впевнений, що він отримає фінансування з бюджету. То навіщо морочитися з документами!І такий шанс Трускавець проґавив неодноразово!

 

 

 

Вікторія Утрин 

Социальные комментарии Cackle