30.07.2020 Трускавець Розмір шрифту: [+] [-]

Центральний парк Трускавця «Адамівка» отримає загальнодержавний статус

Центральний парк Трускавця «Адамівка»  отримає загальнодержавний статус

Відповідний проект указу підтримав учора 29 липня Кабінет Міністрів України. Про це повідомив на своїй сторінці у Фейсбук-мережі заступник міського голови Трускавця, депутат обласної ради Олексій Балицький.

Згідно з Указом Кабінету Міністрів, об’єктами природно-заповідного фонду загальнодержавного значення стануть нові три заказники і парки в Україні: -парк-пам’ятка садово-паркового мистецтва «Адамівка» площею 54,46 га у місті Трускавець Львівській області;

- ландшафтний заказник «Кручі» площею 172,24 га у Нікольському районі Донецької області;

- ботанічний заказник «Долина ірисів» площею 19,9952 га у Миколаївському районі Львівської області.

Трускавецький парк «Адамівка» – пам’ятка садово-паркового мистецтва, головна зелена перлина оздоровниці, зона релаксу та відпочинку як місцевих мешканців так і відпочивальників. На території курортного парку розташовані водозабори мінеральних вод, надкаптажні дерев'яні будівлі,  скульптурні композицій та садово-паркова рослинність.

Присвоєння загальнодержавного статусу цій території відповідно до Указу Президента гарантує режим охорони та збереження створених об’єктів,  розроблення проєктів землеустрою щодо організації і встановлення меж охоронних  ділянок.

Визнання трускавецького парку «Адамівка» об’єктом природно-заповідного фонду загальнодержавного значення  також дає надію і на додаткове фінансування цього парку. Появляється можливість претендувати на такі два додаткові джерела фінансування, як  Державний Фонд охорони навколишнього природного середовища (ФОНПС) і Державний Фонд регіонального розвитку (ДФРР). 

Додамо, назва парку «Адамівка» походить не від імені польського письменника Адама Міцкевича, пам’ятник якому встановлено в парковій зоні, а від прізвища польського князя Адама Сапіги, галицького політика, посла до Галицького крайового сейму та австрійського парламенту, великого симпатика українського національного руху, одного з активних ініціаторів реконструкції трускавецького парку в англійському стилі.

Социальные комментарии Cackle