10.02.2020 Трускавець Розмір шрифту: [+] [-]

«Трускавецькурорт» продав своє підприємство, яке має дозвіл на видобування «Нафтусі»

«Трускавецькурорт» продав своє підприємство, яке має дозвіл на видобування «Нафтусі»

Приватне акціонерне товариство «Трускавецькурорт» вийшло із засновників ТОВ «Трускавецькі лікувальні води».

Про це стало відомо з інформації, оприлюдненій на ресурсі «Ю-контрол».

Станом на 4 лютого цього року у переліку засновників юридичної особи вказані кияни Володимир Жебрицький, Карлос Карапетян, Олександр Стельмащук. Й Світлана Корнійко, яка зареєстрована у Київській області. Сукупний внесок  засновників у статутний фонд підприємства становить 10 тис гривень.

Нагадаємо, що ТзОВ «Трусквецькі лікувальні води» було створене у 2016 році з основним видом діяльності - оптовою торгівлею напоями. Нині як головний напрямок зазначено: забір, очищення та постачання води.

У грудні 2018 року «Трускавецькурорт», який був стовідсотковим засновником підприємства, передав йому функції з експлуатації трускавецького родовища мінеральних  вод. До цього часу це здійснювала гідрогеологічна режимно-експлуатаційна станція ПрАТу.

«Трускавецькі лікувальні води» також отримали від товариства спеціальний дозвіл на користування трускавецьким родовищем мінеральних вод, розсолів. Як відомо, у жовтні 2015 року «Трускавецькурорт» продовжив термін його дії до 2035 року.

А торік у лютому Трускавецька міська рада отримала пропозицію від ПрАТу – стати співвласником на 50% «Трускавецьких лікувальних вод». Перспективи малювалися привабливі: місту обіцяли на паритетних умовах контроль як фінансової, так і технічної складової експлуатації джерел мінеральних вод, вплив на використання інвестицій.

25 квітня депутати Трускавецької міської ради ухвалили рішення «Про участь у ТОВ «Трускавецькі лікувальні води», наголошуючи, що долучаться до підприємства лише після фінансового, юридичною аудиту, а також після перевірки стану гідромінеральної бази.

За кілька місяців народні обранці погодили передачу основних засобів (нерухомого майна) у комунальну власність територіальної громади м. Трускавця. Відповідно до цього документу «Трускавецькурорт»  передав  на  баланс комунально підприємства  «Парк курортний» 15 об'єктів: надкаптажні споруди трускавецьких джерел, туалет у парку, музичну альтанку, огорожу джерела «Юзя».

- Це черговий крок до отримання громадою контролю над лікувальними водами курорту та його гідромінеральною базою загалом. Зараз маємо проміжний позитивний результат, - радісно коментував трускавецький мер Андрій Кульчинський свої здобутки.

І на цьому оптимістичні прогнози щодо співпраці з «Трускавецькурортом», складається враження, вичерпалися. Прочекавши рік на створення спільного з міської радою підприємства і не отримавши обіцяного на 50% входження у «Трускавецькі лікувальні води», ПрАТ знайшов інших донорів. Вони й стали стовідсотковими власниками підприємства, яке володіє ліцензією на видобуток мінеральних вод Трускавця.

- Минулого року ми зазнали збитків на 1,7 млн гривень, - говорить  керівник ТОВ «Трускавецькі лікувальні води» Андрій Тарнавський. – Ситуація була вкрай несприятлива – лише 26% з 83 суб’єктів господарювання, які надають послуги з розміщення відпочивальників у місті, уклали угоди на споживання питних мінеральних вод у бюветі. 

Чи актуальною залишається пропозиція щодо створення спільного з міською радою підприємства Андрій Тарнавський не повідомив, наразі такою інформацією не володіє. Не відповів і на запитання, чи будуть нові власники втілювати ідею платного входу до бювету, яку ініціював «Трускавецькурорт». Про це стане відомо згодом.

Також цікаво було б почути пояснення міського голови пана Кульчинського, який ще кілька місяців тому запевняв, що громада  ось-ось отримає контроль над експлуатацією гідромінеральної бази курорту, коли ж нарешті ця епохальна  подія станеться?

Бо виглядає так, що місто «кинули», подарувавши за принципом «на тобі небоже, що мені негоже» кілька споруд, які потребують реконструкції, пам’ятники у парку й туалет. А свердловини, насосні станції, мінералопроводи, бювет, тобто усе, що потрібно видобутку, транспортування та відпуску мінеральних лікувальних вод  так і залишилося у приватних руках. А, отже, запровадження оплати «Нафтусю», ймовірно, постане на порядку денному. Бо наївно було б сподіватися, що  нові власники є альтруїстами. І не факт, що тепер вони погоджуватимуть своє рішення з міською владою …

Ольга КУЦ


Социальные комментарии Cackle