26.08.2020 Трускавець Розмір шрифту: [+] [-]

Трускавецький мер продовжує сприяти будівництву готелю на місці зруйнованої вілли-пам’ятки архітектури

Трускавецький мер продовжує сприяти будівництву готелю на місці зруйнованої вілли-пам’ятки архітектури

На розгляд сесії Трускавецької міської ради, яка відбудеться завтра, 27 серпня,  виноситься проєкт рішення про зміну цільового призначення земельних ділянок на вул. Шевченка, 28 і 30.  Саме за цією адресою знаходилася вілла «Великий Косинір», пам’ятка архітектури ХХ століття, яка була зруйнована у травні цього року.Депутатам пропонують змінити призначення землі на «будівництво та обслуговування об’єктів туристичної інфраструктури та закладів громадського харчування». Це потрібно для того, аби  фірма «Трускавець Апартмент»  отримала містобудівні умови та обмеження забудови ділянки і розпочала будівництво.  

Як відомо, на місці зруйнованих будівель на Шевченка, 28 і 30 планують звести шестиповерховий апарт-готель. Детальний план для будівництва цього об’єкту у грудні 2019 року погодили депутати Трускавецької міської ради: Богдан Габшій, Іван Герльовський, Олег Карпин, Михайло Кіселичник, Михайло Малащак, Мирослав Мицько, Олена Савченко, Віра Сазонова, Микола Сеньків, Анатолій Стародуб, Ігор Стасик, Руслан Цехмейстер. «За» проголосували також секретар ради Наталя Пономаренко і, звісно ж, міський голова Андрій Кульчинсьий. У такий спосіб ці трускавецькі «патріоти» остаточно визначили долю вілли - на її місці дозволили зведення чергової висотки!

Нагадаємо, що у квітні 2019 року «Великий Косинір» не внесли до Державного реєстру нерухомих пам’яток України. Міська рада  про таке рішення була поінформована. Однак трускавецькі чиновники не надавали розголосу проблемі, не оскаржували рішення Міністерства культури. Складається враження, що схема знищення будівлі була погоджена заздалегідь, бо трускавецька влада замість того, аби врятувати, позбавила віллу будь-якого шансу на збереження.

Міський голова Андрій Кульчинський публічно зізнався: він знав, що власники «Великого Косиніру» два роки працювали над зняттям охоронного номеру з цієї пам’ятки архітектури. Мерія цьому процесу не перешкоджала! На думку міського  голови, вілла була напівзруйнованою і зберігати її не було сенсу!

І сьогодні Андрій Кульчинський продовжує сприяти будівництву багатоповерхового  готелю на вул. Шевченка, 28 , 30. Якщо завтра він і депутати проголосують за зміну цільового призначення землі на цих ділянках, а у цьому й не виникає сумнівів, то у забудовника не буде жодних перешкод для початку будівельних робіт!

Однак, застерігаємо,  таке рішення буде ухвалене з порушенням законодавчих вимог. Тому радимо депутатам утриматися! Проєкти рішень по Шевченка, 28 і 30 оприлюднені на сайті Трускавецької міської ради лише вчора. А відповідно до закону «Про доступ до публічної інформації», нормативно-правові акти органів місцевого самоврядування повинні оприлюднюватися ними не пізніше, як за 20 робочих днів до дати їх розгляду з метою прийняття. 

Цікаво, які аргументи озвучить завтра під час сесійного засідання Андрій Кульчинський, аби вчергове порушувати закон?

Ольга КУЦ

Социальные комментарии Cackle