15.04.2018 Трускавець Розмір шрифту: [+] [-]

Трускавецький Держархбудконтроль перевірить дозвільні документи для будівництва торговельного центру у парку

Трускавецький Держархбудконтроль перевірить дозвільні документи для будівництва торговельного центру у парку

Громадська організація «Рада міста» скерувала до Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції у Львівській області звернення з вимогою провести перевірку дозвільних документів на об’єкт по вул. Торосевича, 8 у Трускавці.

Свою вимогу «Рада міста» обґрунтувала наступним чином: «Є підстави стверджувати, що приватному підприємству «Квітка Полонини» для організації будівництва необхідно буде здійснювати діяльність на землях першої зони санітарної охорони мінеральних джерел курорту Трускавець та земель природно-заповідного фонду, до яких належить курортний парк у Трускавці, що є пам’яткою садово-паркового мистецтва місцевого значення. Такі дії забудовника негативно вплинуть або можуть негативно вплинути на стан природних та історико-культурних комплексів та об'єктів чи перешкоджатимуть їх використанню за цільовим призначенням.

Порушення режиму охорони мінеральних джерел, зокрема води «Нафтуся», та планування діяльності на території земель природо-заповідного фонду, що пов’язано з організацією будівництва, викликало величезний суспільний резонанс у Трускавці через незаконність таких дій та ознаки самоуправства у діях як забудовника, так і Трускавецької міської ради.

Просимо терміново провести позапланову перевірку наявність всіх необхідних дозвільних документів, дотримання вимог законодавства і виконання заходів для забезпечення в повному обсязі режиму охорони мінеральних джерел, земель природо- заповідного фонду   для попередження загрози виникнення надзвичайної ситуації техногенного чи природного характеру та припинити заборонену діяльність».

У відповідь Департаменту ДАБІ у Львівській області скерував звернення «ГО «Рада міста» у відділ державного архітектурно-будівельного контролю Трускавецької міської ради для здійснення перевірки. Про розгляд звернення керівництво відділу має повідомити громадську організацію та Департамент у терміни, передбачені ЗУ «Про звернення громадян».

Нагадаємо, що у січні цього року управління архітектури видало містобудівні умови та обмеження ПП «Квітка Полонини» для реконструкції будівлі на вул. Торосевича, 8 під заклад громадського харчування, торгівлі та готельного комплексу.

Співвласником та директором приватного підприємства є дрогобичанин Віктор Возняк. На місцевих виборах 2015 року він доклав багато зусиль для перемоги свого давнього товариша, чинного трускавецького мера Андрія Кульчинського.

Як відомо, забудовник мав намір домовитися з міською владою про заїзд до будмайданчика торговельного центру через територію охорони мінеральних джерел. Однак під тиском громадськості виконком не підтримав проект рішення, за яким надавався дозвіл на рух транспорту по бульвару Торосевича і вулиці Джерельній. А окружний суд міста Києва прийняв ухвалу про тимчасове припинення будівельних робіт по вулиці Торосевича, 8, задовільнивши у такий спосіб клопотання, яке було подане разом з позовною заявою керівництвом курортно-готельного комплексу «Свитязь» (ТзОВ «Нотіс-2006»). Позивачі просять визнати протиправними та скасувати містобудівні умови та обмеження, видані управлінням архітектури Трускавецької міської ради ПП «Квітка Полонини». Третьою стороною у позові «Свитязя» виступила громадська організація «Рада міста».

Ольга КУЦ

0.jpg00.jpg

Социальные комментарии Cackle