28.11.2019 Трускавець Розмір шрифту: [+] [-]

Трускавецьких рейдерів – до відповідальності! Продовжено розслідування фейкового права власності

Трускавецьких рейдерів – до відповідальності! Продовжено розслідування фейкового права власності

Дрогобицький міськрайонний суд 20 листопада виніс ухвалу продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12018140140000497.

Під цим номером об’єднали дві справи, відкриті Дрогобицькою місцевою прокуратурою наприкінці минуло року за статтями 358 (ч.1) та 366 (ч. 1) Кримінального кодексу України. Йдеться про підроблення документів і про внесення завідомо неправдивих відомостей у технічний паспорт щодо наявності об’єкта нерухомого майна на вул. С. Бандери, 31 у Трускавці. Внаслідок таких дій ТзОВ «Нові технології девелопмент» набуло право власності на об’єкт нерухомості, якого не було. Й реалізувало рейдерську схему захоплення земельної ділянки площею 0, 16 га.

Нагадаємо, що минулого року у Трускавці відбулася найгучніший дерибан землі фірмами-фейками за підробними документами. Для того, щоб втілити схему було задіяно низку комунальних підприємств, які мали повноваження у сфері державної реєстрації. Ці комунальні підприємства є "чорними" реєстраторами - здійснюють дії, які не межують з нормами законодавства.

Отже, 4 червня 2018 року створюється ТОВ "Олбудімпекс" з юридичною адресою вулиця Сверстюка, 19 у місті Києві. А вже 13 червня фірма "Олбудімпекс" змінює юридичну адресу - з Києва на Трускавець, вулиця Бандери, 31. Згодом цей об'єкт від "Олбудімпекс" передають-зареєстровують іншій, створеній через кілька днів, фірмі ТОВ "Нові технології девелопмент", що також має юридичну адресу у Трускавці на вулиці Степана Бандери, 31. Цю фірму реєструє львівське комунальне підприємство, що має дотичність до львівського управління юстиції. Чи випадковість це? Це запитання до правоохоронних органів і до подальших судових розслідувань у ході цієї справи.

Невдовзі ТОВ "Нові технології девелопмент" реєструє неіснуючий об'єкт у Чернівській сільській раді Мостиського району. Тобто, без жодних належних правовстановлюючих документів реєструється будинок, якого насправді немає. Для того, щоб надалі приховати фірму "Олбудімпекс" вже 5 вересня вона змінює юридичну адресу і назву - на "Екселенс-Буд" у місті Біла Церква.  

В ухвалі суду, про яку ми згадували, зазначається, що слідчим СВ Дрогобицького відділу поліції, які проводять досудове розслідування, необхідно отримати відповідь Міністерства юстиції України щодо результатів проведення перевірки дій державного реєстратора, допитати керівника ТОВ " Олбудімпекс" та ТОВ " Екселенс-Буд ", проведення яких доручено Білоцерківському ВП ГУ НП у Київській області та Києво-Святошнському ВП ГУ НП у Київській області, вирішити питання щодо повторного звернення із клопотанням до слідчого судді про проведення обшуку з метою відшукання оригіналів документів.

Ключовими дійовими особами у цій трускавецькій афері, ймовірно, є ПП "Архідбуд1", яке виготовило неправдиві технічні документи на неіснуючу будівлю, на підставі яких було здійснено  реєстрацію права власності.

А оперативна зміна виконавчим комітетом Трускавецької міської ради адреси нерухомого майна цієї віртуальної нежитлової будівлі, за наявності достатньої інформації та документів про очевидну аферу, свідчить й про пряму зацікавленість міських чиновників у реалізації цієї рейдерської схеми.

Дерибан відбувся за підтримки депутатської більшості Трускавецької міської ради – у березні 2019 року було ухвалене рішення сесії про надання в оренду земельної ділянки, площею 0, 1610 га на вул. С.Бандери 31-А «Новим технологіям девелопмент». За це проголосували: Василь Вовчанський, Богдан Габшій, Іван Герльовський, Михайло Кіселичник, Олег Карпин, Іванна Кенц-Березюк, Михайло Малащак, Тарас Матолич, Мирон Мицько, Юрій Наконечний, Руслан Пристай, Олена Савченко, Віра Сазонова, Микола Сеньків, Анатолій Стародуб, Ігор Стасик, Андрій Степаненко, Василь Тимчишак, Юрій Яворський, Андрій Кульчинський.

Нагадаємо, що ТзОВ «Нові технології девелопмент» зареєстроване у липні 2018 року, керівник – Віктор Дудзяк. Кінцевий бенефіціарний власник фірми Марина Прихідько є співзасновником і «Будівельних технологій XXI століття», у якій 99 % власності належить «Будівельній компанії «Новбуд-1». Власником цієї фірми вказано Осипа Наконечного, чий син Юрій Наконечний є депутатом Трускавецької міської ради від ВО «Свобода». Юрій Наконечний, згідно з даними з декларації, обіймає посаду директора з фінансово-економічних питань у «БК «Будівельні технології XXI століття».

Ольга КУЦ


Читайте також:

 «Чорні реєстратори» маніпулюють землею у Трускавці

Заробітчани й дерибанщики! Трускавецькі депутати проголосували за землю для рейдерів

Социальные комментарии Cackle