02.07.2020 Трускавець Розмір шрифту: [+] [-]

Трускавецька мерія лише на 2 місяці звільнила підприємців від сплати єдиного податку у карантин

Трускавецька мерія лише на 2 місяці звільнила підприємців від сплати єдиного податку у карантин

Сьогодні на сесії Трускавецької міської ради буди ухвалені зміни до рішення, яким ще у квітні депутати надали пільги підприємцям першої і другої групи на період у карантину. Тоді для суб’єктів господарювання, діяльність яких була заборонена Постановою Кабміну № 211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби (COVID-19)», у Трускавці встановили нульову ставку єдиного податку.

А після завершення карантину ще на 2 місяці ставку єдиного податку зменшили вдвічі: для першої групи – 5% від мінімальної заробітної плати, для 2-ої групи - 10% від мінімальної заробітної плати.

Нинішні зміни стосувалися терміну звільнення від сплати – його встановили лише на два місяці квітень-травень. Таку пропозицію начальник фінансового управління Микола Федоричак пояснив тим, що держава надала допомогу по частковому безробіттю роботодавцям із числа суб’єктів малого та середнього підприємництва. Отже підприємці з цих коштів можуть сплатити єдиний податок.

У квітневе рішення ради також внесли правки, зазначивши види економічної діяльності підприємців, які мають право на звільнення від єдиного податку у карантин.

Як повідомили у Дрогобицькій податковій інспекції досі ніхто з трускавецьких підприємців рішенням сесії не скористався. Пільговиків прогнозовано буде не більше 50% від тих, хто реально не працював у карантин. Оскільки зміни буди ухвалені з запізненням, податківці радять підприємцям таки сплатити єдиний податок за квітень-травень, ця переплата, якщо суб’єкт діяльності отримає пільгу, буде скоригована у наступні місяці.

Ольга КУЦ


Социальные комментарии Cackle