10.01.2020 Трускавець Розмір шрифту: [+] [-]

Трускавецька лікарня продовжила договір з НСЗУ для «первинки» та готується до аналогічної угоди на вторинному рівні

Трускавецька лікарня продовжила договір з НСЗУ для «первинки» та готується до аналогічної угоди на вторинному рівні

Трускавецька міська лікарня поновила договір-угоду із Національною службою здоров’я України за програмою медичних гарантій для первинної медичної допомоги. Про це повідомив головний лікар закладу Ігор Стасик. Отже, з 1 січня трускавецькі медики первинки (сімейні лікарі, педіатри) отримуватимуть кошти за пацієнтів, із якими мають укладені декларації.

За таким принципом лікарі первинки Трускавця фінансувалися уже з жовтня 2018 року, лікарня отримує майже 1 млн грн щомісяця від НСЗУ.

Як повідомив керівник трускавецької лікарні Ігор Стасик, первинна ланка нараховує 14 лікарів та 30 медсестер. У цієї категорії медичних працівників суттєво зросли зарплати. Більші суми нараховуються педіатрам та сімейним лікарям, у яких, як правило, декларації з дітьми (оплата за з дитину у 2-3 рази вища за дорослого пацієнта).

Однак на оплату праці керівництво лікарні скеровує лише частину суми, яку заклад отримує від НСЗУ. Решту коштів торік було витрачено на проведення ремонтів і купівлю транспортного засобу для лікарів первинки. Відкрили також сучасний кабінет для надання первинної допомоги у вихідні дні та після робочий час!

За словами Ігоря Стасика, завдання медиків первинної ланки допомоги – профілактика та раннє виявлення недуг, вакцинація згідно календаря щеплень, видача довідок та листків непрацездатності, аналізи. Окрім цього саме сімейний лікар має право скерувати своїх пацієнтів до спеціалістів вузького профілю, якщо без їхньої консультації на певному етапі лікування не обійтися. Мова іде про послуги вузькоспеціалізованих лікарів:  алергологів, венерологів, гінекологів, кардіологів, мануальних терапевтів, логопедів, нейрохірургів, пульмонологів тощо. Послуги цих лікарів будуть безкоштовними тільки в тих випадках, коли пацієнт отримав скерування до них від свого сімейного лікаря. В протилежному випадку за їхні консультації доведеться платити.

На переконання Ігоря Стасика, якщо цього року їм вдасться акумулювати кошти на первинному рівні, то лікарня продовжить ремонтні роботи в поліклінічному відділенні: в кабінетах, на сходових клітках та в коридорах.

Додамо, станом на 10 січня в Трускавці підписали декларації із лікарями первинки – 19 654 осіб, із них трускавчани – 16 861 осіб та іногородні – 2 793 чоловік.

Також, за словами пана Стасика, з 1 до 15 лютого стартує прийом заявок на підписання угод із Національною службою здоров’я України щодо вторинної медицини. Трускавецька міська лікарня готує пакет необхідних документів.

Наталя Зелена  


 

 

Социальные комментарии Cackle