04.10.2018 Трускавець Розмір шрифту: [+] [-]

Трускавецькі депутати зірвали сесію, яка мала розглянути скасування містобудівних умов для «Квітки Полонини»

Трускавецькі депутати зірвали сесію, яка мала розглянути скасування містобудівних умов для «Квітки Полонини»

Для кворуму не вистачило однієї людини! Частина депутатів Трускавецької міськради сьогодні проігнорувала засідання сесії - можливо, що у такий спосіб народні обранці вирішили уникнути відповідальності за ухвалення чи провал питання щодо містобудівних умов для «Квітки Полонини».

Нагадаємо, що тиждень тому депутат Роман Бучкович ініціював внесення до порядку денного проекту рішення про скасування містобудівних умов та обмежень для проектування об’єкту на вул. Торосевича, 8. Йдеться про торговельно-готельний комплекс навпроти бювету мінеральних вод, будівництво якого викликало величезний суспільний резонанс у Трускавці.

Містобудівні умови «Квітці Полонини» видав 22 січня 2011 року головний архітектор Трускавця Зіновій Кушнір. У цьому документі посадовець стверджує, що цільове призначення земельної ділянки на вул. Торосевича, 8 відповідає містобудівній документації «Коригування Генерального плану міста-курорту Трускавець» і  плану зонування території міста.

А відповідно до викопіювання з Генерального плану Трускавця, отриманого нами у відповідь на запит й завіреного Зіновієм Кушніром, бачимо, що лінія, яка вказує на межі санітарної зони охорони джерел, проходить через частину ділянки на Торосевича, 8. А у плані зонування території Трускавця за цією ж адресою санітарна зона уже відсутня - тому виникають запитання до депутатів, які за нього проголосували, до відділу містобудування та архітектури та до «Містопроекту», який виготовив зонінг на замовлення міськради. Цю тему вичатимемо в одному з наступних розслідувань.

скрін.jpg

Викопіювання з Генплану Трускавця, затвердженого у 2011 році. Синім кольором позначену межу зони суворого режиму ділянки «Курортна балка».

віза.jpg

Що стосується ділянки на Торосевича, 8 – то перша санзона на її частині  вказана і відповідно до Постанови Ради Міністрів УРСР від 1981 р. № 548.Трускавецька міська рада володіє документами щодо зон охорони мінеральних джерел курорту - технічний звіт про встановлення стовпців у кутах повороту меж зон суворого режиму ділянок «Курортна балка» і «Липки» у її розпорядження надав ПрАТ «Трускавецькурорт» під час розгляду судового позову Дрогобицької місцевої прокуратури до Трускавецької міської ради у лютому 2018 року.

Проте, і «Джерела Трускавця» неодноразово наголошувала на цьому, міські посадовці під керівництвом мера Андрій Кульчинського максимально сприяють і йдуть назустріч усім побажанням «Квітки Полонини». Так, міська рада не подавала апеляційне оскарження на рішення Господарського суду Львівської області, яким були скасовані обмеження на частину ділянки на Торосевича, 8; члени виконком, якби не втручання громадськості, дозволили б заїзд до будмайданчика через головну паркову алею – бульвар Торосевича. Сьогодні ж у судовому розгляді  позову ТзОВ «Нотіс-2006» (готель «Свитязь») до Трускавецької міської ради про скасування містобудівних умов та обмежень для «Квітки Полонини», завідувачка юридичним відділом Олена Савченко обвинувачує позивачів у тому, що ті не вправі надавати до суду інформацію про наявність санітарної зони на Торосевича, 8, оскільки ця інформація є лише для службового користування.

Тобто, що сьогодні відбулося насправді: депутати зірвали засідання сесії, підставивши Кульчинського, чи це була спланована мером акція – говорити не беремося. Очевидно, що не всі дійові особи були попереджені про фальстарт: до Трускавця приїхав Петро Кошик, депутат Львівської обласної ради від "Громадянської позиції", який і є забудовником торговельного комплексу у парку.  Він, як стверджує, уклав інвестиційну угоду з «Квіткою Полонини». У сесійній залі також був присутній прокурор Дрогобицької місцевої прокуратури Юрій Малахівський. Тож баталії передбачалися серйозні.

Їх перенесли - після годинного очікування депутатів-прогульників Андрій Кульчинський повідомив, що наступне засідання сесії відбудеться 25 жовтня. За словами трускавецького мера, раніше не вийде, бо він перебуватиме у відрядженні. 

Зазначимо, що до того часу «Квітка Полонини» може отримати дозвіл від Державної архітектурно-будівельної інспекції на початок робіт. Як відомо, проект реконструкції колишньої їдальні «Полонина» на вул. Торосевича, 8 уже пройшов державу експертизу.

Ольга КУЦ

список.jpg

Социальные комментарии Cackle