21.03.2019 Трускавець Розмір шрифту: [+] [-]

Трускавець – у трійці лідерів в області з імунізації школярів від кору та за кількістю декларацій з лікарями

Трускавець – у трійці лідерів в області з імунізації школярів від кору та за кількістю декларацій з лікарями

Курортне місто - друге в області за кількістю вакцинованих від кору дітей мобільними бригадами медиків у школах оздоровниці. Таку інформацію повідомив головний лікар трускавецької міської лікарні Ігор Стасик після відвідин медичної наради у Львові, на яку були запрошені керівники медзакладів з усієї Львівщини. За словами пана Стасика, кращі за Трускавець результати продемонстрував лиш Моршин, однак кількість місцевого тамтешнього населення в рази менша, ніж в оздоровниці.

Масова вакцинація школярів мобільними бригадним медиків стартувала в курортному місті з початку березня. У навчальні заклади оздоровниці медики вирушили з бельгійською вакциною від кору та щепили неімунізованих учнів. 

- Результати акції більш, ніж позитивні – при плані вакцинувати 813 школярів ми імунізували 670 учнів, це понад 82,4%. 143 школярі подали категоричні відмови від батьків щодо вакцинації, тож щеплення їм не робили. Найкраща ситуація із вакцинацією у трускавецькій СЗШ№3 – там при плані 160 дітей, щепили 143 школяра, - повідомив пан Стасик.

стасик.jpg

Паралельно під час старту кампанії з вакцинації у школах міста чимало учнів самостійно звернулися за імунізацією від кору безпосередньо в поліклінічне відділення Трускавця. Медики вірять, що масова вакцинація школярів таки остаточно покладе край спалаху кору на найближчі роки.

Окрім позитивних результатів із імунізації школярів – Трускавець на лідерських позиціях в області щодо кількості підписаних декларацій із сімейними медиками. Так, за інформацією пана Стасика, станом на 21 березня в курортному місті підписано понад 86,1% декларацій. Це не може не тішити, оскільки в соцмережах поширюється інформація, що з 1 квітня пацієнти, які не вклали угоду із сімейним лікарем, не зможуть безкоштовно обстежуватися та здавати аналізи.

- Офіційної інформації на сайті МОЗ України щодо платних послуг для людей із так званого «червоного списку» саме з 1 квітня поки що немає. Хоча – про це у Міністерстві охорони здоров’я мова ведеться і це прописано в медичну реформу. Тому безумовно, що це чекатиме тих людей, які не підписали декларацію із сімейним лікарем, однак думаю дещо пізніше. Та поквапитися тим, хто цього не зробив, таки слід, щоб не платити потім за всі медичні послуги, - наголошує Ігор Стасик.

Додамо, комунальні та приватні медзаклади, які підписали договори з Національною службою здоров’я, уже отримують фінансування за принципом «гроші йдуть за пацієнтом». Водночас почав діяти список послуг первинної медичної допомоги - обов’язковий для виконання всіма закладами первинної медичної допомоги незалежно від моделі фінансування. Зокрема, сімейні лікарі, терапевти та педіатри спостерігатимуть за станом здоров’я пацієнта, ставитимуть діагнози та лікуватимуть найбільш поширені хвороби, травми, отруєння. За потреби сімейний лікар дасть направлення до фахівця вторинної чи третинної допомоги – лора, ендокринолога, хірурга тощо – чи буде консультуватись з ним щодо лікування. Так само терапевти, педіатри та сімейні лікарі вестимуть пацієнтів із хронічними захворюваннями та станами, видавати направлення на аналізи та інші обстеження, писати листки непрацездатності, тощо. За відсутності декларації із сімейним лікарем всі ці послуги ба навіть банальним похід на консультацію до терапевта для пацієнтів буде платним.

Наталя Зелена


Социальные комментарии Cackle