15.05.2020 Трускавець Розмір шрифту: [+] [-]

Серед міст Львівщини Трускавець й Моршин матимуть найбільші «діри» в бюджетах через карантин

Серед міст Львівщини Трускавець й Моршин матимуть найбільші «діри» в бюджетах через карантин

Курортні міста недоотримають значних надходжень до  міських скарбничок через запровадження карантину. Оскільки головними платниками податків є санаторно-оздоровчі заклади, які нині не працюють. В інших містах динаміка  відрізняється – надходження в основному отримуються від бюджетних установ. Тому втрати будуть не такими значними.

Про це повідомив начальник фінансового управління Микола Федоричак.

За підсумками першого кварталу бюджет Трускавця виконаний, однак вже  у квітні отримано 50% від запланованих надходжень. Подібний показник на Львівщині лише в курортному Моршині, що свідчить: через карантинні обмеження в економічному плані курорти потерпають найбільше.

У травні ситуація з наповненням навряд чи буде кращою, - прогнозує начальник фінуправління Трускавця. - Доведеться проводити секвестр бюджету, тобто пропорційне скорочення видатків з усіх статей, крім захищених, до завершення року.

Нагадаємо, що прогнозовані доходи до бюджету Трускавця на 2020  рік становили 234,9 млн грн. Основним бюджетоутворюючим чинником є податок на доходи фізичних осіб – прогнозовані надходження  - 102,3 млн грн. Прогнозований податок на нерухоме майно мав скласти 14,7 млн грн, єдиний податок – 26 млн грн. Торік місто отримало майже 6 млн грн від туристичного збору. Уряд цьогоріч пропонує його скасувати.

За попередніми підрахунками через карантинні обмеження Трускавець недоотримає понад 50 млн грн до міської скарбнички. Для прикладу, Дрогобич, як інформує фінансове управління, - менше 17 млн гривень.

 Щоб виконати всі зобов'язання по відношенню до бюджету і господарки мусимо взяти короткострокову позику в казначействі, - повідомив минулого тижня трускавецький мер.

Ольга КУЦ
Социальные комментарии Cackle