19.12.2019 Трускавець Розмір шрифту: [+] [-]

Трускавець 27 років тому отримав чудовий дарунок – музей народного художника Михайла Біласа

Трускавець 27 років тому отримав чудовий дарунок – музей народного художника Михайла Біласа

Сьогодні виповнюється 27 років з дня створення одного з найкращих молодих, бо це для музею ще небагато, музеїв України - художнього музею Михайла Біласа.

Про це нагадала шанувальникам творчості Маестро директор музею Олена Білас-Березова на своїй сторінці у Фейсбук.

Понад півстоліття митець мешкав і творив у Трускавці, який став рідною домівкою художника. Трускавецька громада 1992 року вшанувала творчість свого геніального земляка, народного художника відкриттям першого в Україні прижиттєвого музею імені митця.

Він розмістився у центрі міста-курорту в одному з найгарніших будинків Трускавця, старовинній віллі «Гопляна», пам’ятці дерев’яної архітектури початку ХХ століття. Унікальна будівля знайшла своє справжнє покликання, ставши затишною домівкою для робіт видатного художника.

Минули роки. Вже, на жаль, немає серед нас Михайла Біласа - але він живе у своїх геніальних неповторних роботах. Його мистецтво - вічне і користується великим захопленням серед відвідувачів, - зазначає Олена Білас-Березова.

Михайло Білас на пам’ять по собі залишив неперевершені творіння, в яких наша історія, наші обряди та звичаї, краса рідного краю, невмируща наша пісня і духовність, наша українська гордість і слава. Створені Майстром шедеври — гобелени, килими, верети, ліжники, аплікації, ляльки, вишивки і квіти — і наступним поколінням зігріватимуть душу, допоможуть усвідомити, якого ми є роду-племені та яких батьків ми діти.

А у жовтні цього року було реалізовано проєкт «Віртуальний музей Михайла Біласа» за підтримки Українського культурного фонду,

Нині у віртуальному музеї розміщено близько 250 відцифрованих гобеленів, килимів, серветів, живопису, графіки, оригінали яких зберігаються в колекціях різних музеїв Києва, Львова, Трускавця, Дрогобича, Коломиї, Канева та приватних колекціях в Україні. У перспективі віртуальний музей доповнюватиметься новими творами.

Сторінка «Віртуального музею Михайла Біласа»: www.bilas.art

Сторінка проекту в мережі Фейсбук з роботами майстра: https://www.facebook.com/BilasArt/

Ольга КУЦ


Социальные комментарии Cackle