08.11.2019 Трускавець Розмір шрифту: [+] [-]

Трускавчанин Павло Козенко, лікар за освітою, переймав досвід європейських колег у Великій Британії

Трускавчанин Павло Козенко, лікар за освітою, переймав досвід європейських колег у Великій Британії

Виходець із Трускавця, лікар-хірург Павло Козенко місяць стажувався у Великій Британії. Там медик, який працює у Дрогобицькій міській лікарні №1, переймав досвід провідних європейських колег, зокрема з проведення операцій по пластиці гриж черевної стінки. Отримавши тревел-грант від Європейської асоціації гриж, Павло провів місяць у Великій Британії. У туманному Альбіоні трускавчанин стажувався в одного з провідних спеціалістів з лікування черевних гриж в Європі - доктора Аndrew de Beaux, котрий працює в університетській клініці Едінбурга.

Павло розповідає: його стажування за кордоном стартувало із того, що в перші дні пройшов ознайомлення із колегами та відділами медзакладу, здав усі необхідні аналізи, щоб в подальшому бути допущеним до роботи в операційній. Важливою була і наявність вакцинацій. Все пройшло добре, відтак був даний доступ асистувати під час операційних втручань.

- На такі стажування вартує їхати кожному українському медику, який хоче розвиватися. Щоб на них потрапити потрібно знати англійську мову, відвідувати міжнародні конференції та вміти налагоджувати контакти. Українські лікарі сьогодні трохи ізольовані від розвиненого медичного світу через мовний бар’єр. І дуже шкода, оскільки обмін знаннями з колегами з Європи та Америки, стажування там формує нові знання та уміння, всиляє впевненість, - ділиться враженнями Павло.

козенко3.jpg

Що найбільше сподобалося Павлу Козенку за кордоном – це командна робота тамтешніх медиків під час операцій. Старші (за досвідом) лікарі працюють із молодшими та успішно передають їм накопичені знання на практиці. У Британії лікарі вищих категорій переважно не оперують, а вчать молодших за себе цієї справи, виступаючи асистентами. «Таким чином, старші колеги готують молодших до самостійних операцій», - розповідає Павло. 

козенко2.jpg  

Величезним плюсом у медичній сфері Британії, як відзначає лікар, є те, що ні в пацієнта, ні в лікаря не стоїть питання в фінансах – тобто перший не хвилюється, чи вистачить йому коштів на лікування, а медик не переймається наявними в закладі медикаментами та обладнанням.

- Лікування пацієнтів в Британії оплачує аналог нашої Національної Служби Здоров’я України (НСЗУ) - National Health Service (NHS), яка скеровує гроші за пацієнтом у той заклад, де він перебуває. Відповідно пацієнт не думає, чи вистачить йому фінансів на лікування чи певну операцію, адже державний страховик оплачує витрати. Зосереджені суто на своїй роботі і медики - лікарі не думають, чи є в закладі препарати для лікування – це завдання менеджменту. В таких умовах лікар сконцентрований на тому, щоб якісно працювати, розвиватися та надавати найвищого рівня послуги, - резюмує Павло.

Зважаючи на це Павло Козенко стверджує: Україні слід активно продовжувати розпочату медичну реформу та запускати її наступний етап – реформу вторинної ланки. Тоді кошти держави підуть за пацієнтами у той медичний заклад, де вони лікуються. А витрати на лікування, відповідно, будуть оплачені державним страховиком - НСЗУ.

 

Наталя Зелена

козенко4.jpg

козенко1.jpg

Фото з приватного архіву Павла Козенка

Социальные комментарии Cackle