09.09.2018 Трускавець Розмір шрифту: [+] [-]

Територія, де буде торговельний комплекс у Трускавці, захоплює зону охорони джерел курорту

Територія, де буде торговельний комплекс у Трускавці, захоплює зону охорони джерел курорту

На бульварі Торосевича у Трускавці планують спорудити торговельно-готельний комплекс: площа п’ятиповерхової будівлі сягатиме понад 6000 кв. м., забудова земельної ділянки - майже 80 відсотків, комплекс розрахований на одночасне обслуговування 627 осіб.

Інформація про об’єкт оприлюднена на сайті львівської транспортно-будівельної компанії «Еталон». Як з’ясувалося, така грандіозна за обсягами новобудова зовсім не матиме місць для паркування.

-Споруда розрахована, аби нею користувалися ті, хто послуговується пішохідним бульваром Торосевича, - розповів проектувальник Роман Кордиш. Ми зважили на те, що бульвар знаходиться у першій санітарній зоні, поруч - бювет мінеральних вод, тож відвідувачами центру будуть відпочивальники та місцеві мешканці, які завітають сюди. А власники транспортних засобів при бажанні відвідати центр, можуть залишити свої авто на відведених для паркування територіях у місті.

За словами Романа Кордиша, спроектована конструкція споруди дозволить не використовувати габаритну техніку. Оскільки заїзд здійснюватиме зі сторони відпочинкового закладу «Світязь», де є лише невеличке «кишенька» для проїзду, то будівництво вестиметься дрібними елементами. Після завершення – транспортне обслуговування комплексу також планується через цю вуличку.

Як повідомив проектувальник, замовник будівництва ПП «Квітка Полонини» надала вихідні дані та документи, які дозволяють забудовувати усю територію без обмежень.

Натомість згідно з Постановою Ради Міністрів УРСР від 1981 р. № 548 частина земельної ділянки на бул. Торосевича, 8 віднесена до першої зони (зони суворого режиму) округу санітарної охорони курорту Трускавець. Тому повідомлення про наміри інвесторів спорудити тут торговельно-готельний комплекс викликало величезний суспільний резонанс у Трускавці – дії забудовника можуть негативно вплинути на режим охорони мінеральних джерел курорту.

gfhr.png

Бульвар Торосевича на Карті 1-ї зони санітарної охорони мінеральних джерел у курортній балці: І-33 та І-35 – стовпці, які позначають межі першої зони санітарної охорони


Нагадаємо, що у 2013 році, коли «Квітка Полонини» за рішенням сесії Трускавецької міськради придбала ділянку під будівлею - депутати заборонили забудовувати територію площею 0,05 га зі сторони бульвару Торосевича.

У листопаді 2017 року на розгляд Господарського суду Львівської області надійшла позовна заява від «Квітка Полонини» до Трускавецької міської ради про визнання недійсним пункту рішення сесії та частини договору купівлі-продажу землі щодо обмежень на частину ділянки.

Суд позов задовольнив. Міськрада апеляційне оскарження не подавала.

Офіційною інформацією про межі санітарних округів та зон охорони мінеральних джерел Трускавця володіє ПрАТ «Трускавецькурорт», який є власником спеціального дозволу на користування надрами.

Відповідно до Постанови Ради Міністрів УРСР «Про затвердження положень про курорти Трускавець і Слов'янськ», забезпечення додержання правил санітарної охорони курорту здійснюється Трускавецьким міськвиконкомом, який оповіщає населення, підприємства, організації та установи про встановлені межі округу і зон санітарної охорони курорту, а також про режим, діючий у кожній з цих зон.

Ольга КУЦ

P.S.Інвестор оприлюднив заяву про наміри стосовно будівництва на бул. Торосевича, 8, процедура якої передбачає участь громадськості в обговоренні проекту. Трускавчани з питаннями та пропозиціями можуть звернутися до 20 вересня в органи місцевого самоврядування за адресою: м. Трускавець, вул.Бориславська,2; тел. 5-14-49; 6-77-01 (факс). Елетронна пошта: tmr@ukr.net. Пропозиції у письмовому вигляді подавати у відділ організаційного забезпечення діяльності виконкому (тел. 5-12-54).

Социальные комментарии Cackle