26.10.2018 Трускавець Розмір шрифту: [+] [-]

«Свобода», «Самопоміч» і «Батьківщина» - за будівництво торговельного центру у парку Трускавця

«Свобода», «Самопоміч» і «Батьківщина» - за будівництво торговельного центру у парку Трускавця

На засіданні сесії Трускавецької міської ради, яке відбулося учора, 25 жовтня, вкотре гостру дискусію спричинило питання про наміри приватного підприємства «Квітка Полонини» звести торговельно-готельний комплекс на вул. Торосевича, 8. Йдеться про ділянку напроти бювету мінеральних вод, третина якої знаходиться у межах першої санітарної зони охорони мінеральних джерел Трускавця.

На розгляд депутатів було запропоноване рішення про скасування містобудівних умов та обмежень, виданих заступником начальника Управління архітектури і містобудування Трускавця Зіновієм Кушніром, у яких посадовець посилається на Генеральний план міста та зонінг. У першому документі на Торосевича, 8 лінія охорони джерел позначена , а у другому – вона вже поза межами ділянки.

Таку «неув’язочку» Зіновій Володимирович пояснив «Уточненнями розрахунку координат розпізнавальних межових знаків 1-ї зони санітарної охорони курорту Трускавець», які були розроблені ДП «Містопроект». Власне, цей документ став підставою для висновку, який у 2012 році видав головний архітектор Трускавця Олександр Грищенко для продажу землі на вул. Торосевича, 8. У довідці Олександр Грищенко стверджує, що ця ділянка знаходиться поза межами 1-ї санітарної зони. Саме цей висновок екс-головного архітектора Трускавця сьогодні є головним аргументом «Квітки Полонини» у судових процесах, де представники підприємства наполягають на легітимності будівництва згідно отриманих від Трускавецької міськради документів і дозволів.

ВИСН.jpg

Що стосується дебатів на сесії про скасування містобудівних – то вони було сумбурними і неконструктивними. Депутати традиційно вдавалися до популізму та аргументів, які не мали стосунку до питання, що розглядалося. Так, наприклад, свободівець Богдан Габшій взявся розповідати історію будівництва готелю «Свитязь», який, за його словами, був зведений з порушеннями. Головний «аргумент» депутата – «Свитязь» сам поганий, а переконує всіх, що «Квітка Полонини» не має права будувати гігантський торговельний центр у парку. Як кажуть: на городі бузина, а в Києві дядько…

Депутат від «Батьківщини», виконавчий директор трускавецького водоканалу Мирослав Мицько намагався з’ясувати, чи сесія вправі скасовувати наказ Управління архітектури. Роман Бучкович, який був ініціатором такого проекту рішення, пояснити, яким законодавчим актом передбачені такі повноваження не зміг. Він посилався на прецедент скасування рішення виконавчого комітету міськради рішенням сесії. І за аналогією вважав, що у такий спосіб можна вчинити і з наказом управління архітектури

А Зіновій Кушнір запевнив, що Містобудівні умови та обмеження для проектування об’єкту можуть бути анулювані органом держархбудконтролю або ж у судовому порядку.

Справді, у пункті 10 статті 59 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні» зазначено: «Акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування з мотивів їхньої невідповідності Конституції або законам України визнаються незаконними в судовому порядку». Але є рішення  Конституційного суду щодо тлумачень деяких норм цього закону у тому числі й згаданого пункту статті 59. У ньому, зокрема, сказано, що виписана законом процедура оскарження рішень у судах не позбавляє орган місцевого самоврядування права за власною ініціативою або ініціативою інших заінтересованих осіб змінити чи скасувати прийнятий ним правовий акт.

Тобто скасувати містобудівні умови для «Квітки Полонини» можна було б рішенням сесії за наявності ініціативи більшості депутатів. А такої, на жаль, не було. Міський голова Андрій Кульчинський відкрито лобіював інтереси забудовника, заявляючи, що він не може змінити ситуацію, бо Квітка Полонини купила землю за «попередників». Варто нагадати, що, будучи депутатом, у 2013 році Андрій Кульчинський, без сумнівів, голосував за про продаж землі фірмі, де директором його товариш Віктор Возняк. Тим більше, що у той час він балотувався від «Народної Самооборони» разом з його братом ВолодимиромВозняком. Окрім цього рішенням про продаж ділянки була накладена заборона забудовувати територію, площею 0,054 га зі сторони бульвару Торосевича. Коли «Квітка Полонини» скасувала її у суді наприкінці 2017 року – Трускавецька міська рада, яка була відповідачем, апеляційного оскарження не подавала.

Натомість тепер готова відстоювати видані архітектурою вихідні дані для проектування будівництва для «Квітки Полонини». Як відомо, 18 жовтня Окружний адміністративний суд м. Києва, який розглянув позов ТзОВ «Нотіс-2006» до Трускавецької міської ради, визнав протиправними і скасував містобудівні умови та обмеження для Квітки Полонини. А також рішення Трускавецької міської ради, яким було затверджено «План зонування території міста Трускавця (зонінг)».

Під час сесії трускавецький мер запевнив, що міська рада оскаржуватиме таке рішення суду. А від голосування про відміну наказу міського управління архітектури для будівництва на Торосевича, 8 Андрій Кульчинський, який є висуванцем від «Самопомочі», утримався. Не підтримали проект рішення й інші члени цієї політсили: Віра Сазонова, Василь Тимчишак вийшов під час голосування, а Олега Карпина не було, проте він з’явився на позачергову сесію, яка розпочалася за півгодини після розгляду цього питання.

Не голосували також депутати від «Свободи»: Богдан Габшій, Руслан Пристай, Юрій Наконечний під час голосування вийшов з зали.

Так само вчинив бютівець Мирон Мицько, а Наталія Пономаренко утрималася. Як і Ігор Стасик.

Рішення, яке б унеможливимо будівництво у першій санітарній зоні охорони джерел будівництва торговельного центру, підтримали лише семеро депутатів: Роман Бучкович, Іван Герльовський, Андрій Кісак, Андрій Остапчук, Андрій Степаненко, Руслан Цехмейстер, Тарас Матолич. Зрозуміло, що рішення на набрало необхідної кількості голосів для ухвалення.

Ольга КУЦ

 

 

 

 

 

 

Социальные комментарии Cackle