20.02.2019 Трускавець Розмір шрифту: [+] [-]

Суд зупинив будівництво у парку Трускавця! Містобудівні умови для «Квітки Полонини» скасовано!

Суд зупинив будівництво у парку Трускавця! Містобудівні умови для «Квітки Полонини» скасовано!

Сьогодні, 20 лютого, Трускавецька міська рада з тріском програла у суді. Шостий апеляційний адміністративний суд відмовив у задоволенні її позову, залишивши у силі рішення. Окружного адміністративного суду м. Києва від 18 жовтня 2018 року.

Про це повідомив директор курортно-готельного комплексу «Свитязь» Юрій Загребельний.

Нагадаємо, що цим рішенням суд визнав протиправними та скасував містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки на вул. Торосевича, 8, видані головним архітектором Зіновієм Кушніром. Було скасоване також рішення Трускавецької міської ради, яким затверджено «План зонування території міста Трускавця (зонінг)».

Однак трускавецький мер Андрій Кульчинський, який лобіює будівництво торговельно-готельного комплексу у парку, ініціював подання  апеляції на рішенняОкружного адміністративного суду м. Києва. Такі його дії пояснюються не вболіванням за інтереси трускавецької громади, а відстоюванням бізнес-проекту директора «Квітки Полонини» Віктора Возняка, який підтримував пана Кульчинського під час виборчої кампанії!

Не зупиняв трускавецького мера і той факт, що частина ділянки на Торосевича,8 знаходить у санітарній зоні охорони мінеральних джерел. Андрій Кульчинський нахабно брехав, стверджуючи протилежне! Таку ж позицію у судових засіданнях дотримувалася і завідувачка юридичного відділу міськради Олена Савченко.

Однак суд розставив усі крапки над «і», довівши, що частина земельної ділянки згідно її цільового призначення відноситься до земель оздоровчого призначення та знаходиться в межах 1-ї санітарної зони охорони мінеральних джерел курорту. А Трускавецька міська рада, приймаючи рішення про зонінг, перебрала на себе повноваження, якими вона не наділена, оскільки власним рішенням змінила межі зон санітарної охорони курорту Трускавець. Зміна яких можлива лише після їх затвердження Верховною Радою України одночасно з прийняттям відповідного закону. 

Що стосується містобудівних умов та обмежень, наданих «Квітці Полонини» для реконструкції будівлі, то, як ми уже неодноразово повідомляли, головний архітектор Зіновій Кушнір дозволив висотність об’єкту – 23 м, забудову земельної ділянки – 76%.

Суд назвав таке рішення протиправним, пояснивши, щовідповідно до п.5.2. Державних будівельних норм «Містобудування. Планування і забудова міських і сільських поселень» (ДБН 360-92**) питома вага озеленених територій різного призначення в межах забудови міст повинна мати не менше 40%.Тобто, максимально допустимий відсоток забудови земельної ділянки не може становити 76,%, так як зазначено в містобудівних умовах.

А переліком переважних і допустимих видів забудови та іншого використання земельних ділянок зонінгу встановлено, що гранична висота об'єктів в межах зон розміщення громадських об'єктів різного функціонального призначення приймається в межах історичного ареалу і становить 15 м.

Отже, з огляду на встановлені  судовим рішенням правопорушення виникає необхідність у правовій оцінці дій відповідальних осіб Трускавецької міської ради: міського голови Андрія Кульчинського, головного архітектора Зіновія Кушніра, завідувачки юридичним відділом Олени Савченко. Постачає питання щодо зловживання службовим становищем чиновників Трускавецької міської ради - громадська організація «Рада міста» стосовно цих фактів готує звернення у правоохоронні структури.

А трускавчан вітаємо з перемогою! Ми будемо й надалі моніторити ситуацію та повідомляти про те, як розгортатимуться події. Швидше за все, інвестор не захоче знову проходити довгий шлях від отримання нових містобудівних умов, які значно зменшать висотність і площу забудови, до отримання дозволу на будівництво. Хоча все можливо. Однак масштаби будівництва будуть уже не ті, що планувалися до сьогодні - бетонно-скляна химера у серці міста не постане…

Ольга КУЦ

Социальные комментарии Cackle