10.07.2019 Трускавець Розмір шрифту: [+] [-]

Сортуймо правильно! Трускавчан закликають не викидувати в кон-тейнери для ПЕТ-пляшок іншу пластмасову тару

Сортуймо правильно! Трускавчан закликають не викидувати в кон-тейнери для ПЕТ-пляшок іншу пластмасову тару

Викидують, що бачать! Комунальники Трускавця б’ють на сполох – в літній період сміттєві майданчики міста стікають побутовими відходами, оскільки до звичного сміття додаються залишки з фруктів та овочів, а ще кавунів, сезон яких розпочався. Трускавчан закликають ці відходи добре упаковувати, щоб не текли.

Окрім цього, як повідомив представник стрийської фірми ТзОВ «Комунальник 1», яка займається вивозом з оздоровниці сміття, Степан Танчинець – в літню пору переповнені і контейнери для пластикової тари, а все тому, що люди споживають більше рідини. Однак тут є проблема: часто-густо під поняттям ПЕТ-пляшка люди розуміють, не те, що треба. Тож виходить, що викидують у контейнери для пластикової тари пластикові відра і пластикові пляшки від молока та йогуртів, з-під побутової хімії, тощо. Як роз’яснює Степан Танчинець – такі речі категорично робити не слід. Оскільки у контейнери для пластику передбачені для викидування ПЕТ-пляшок, тобто з-під газованих солодких напоїв, пива, олії та оцту.  

- Натомість пляшки з-під побутової хімії, пластикові тазики, картонні коробки та аналогічні пляшки з під соку, дезодоранти, пластикові труби, скляну тару викидувати в ці баки не можна. До цього і закликаємо трускавчан. Також важливо, щоб мешканці міста розуміли, якщо викинути в бак дволітрову пластикову пляшку цілою - вона займе багато місця, тому просимо деформувати чи сплющувати такі габаритні пляшки перед тим, як вони потраплять в контейнери, - наголошує Степан Танчинець.

IMG_4269-1030x686.jpg

За словами пана Танчинця, наразі в Трускавці жовті контейнери під пластикові пляшки із відповідним маркуванням та роз’ясненням встановили на доброму десятку сміттєвих майданчиків, якими охоплено вулиці Мазепи, Сагайдачного, Стебницьку, Данилишиних, Бориславську, Роксолани, тощо. У ТзОВ «Комунальник 1» планують, що згодом контейнери для пластику розмістять і на сміттєвих майданчиках багатьох санаторіїв оздоровниці. Як стверджує Степан Танчинець, фірма усі масштабні роботи з виготовлення й встановлення цих контейнерів проводить за власні кошти.

Що стосується сортування сміття в Трускавці то, як переконує пан Танчинець, встановлення по місту нових контейнерів під пластикову тару є першим кроком оздоровниці до сортування ТПВ, відтак не за горами той час, коли сміттєві платформи міста поповняться і контейнерами для скла. Первинне розділення сміття уже повним ходом триває і на стрийському полігоні, куди з курортного міста вивозять побутові нечистоти.

Наталя Зелена

Социальные комментарии Cackle