30.05.2022 Трускавець Розмір шрифту: [+] [-]

Шахраї полюють на ПІН-коди та викрадають кошти. У Трускавці - 11 постраждалих

Шахраї полюють на ПІН-коди та викрадають кошти. У Трускавці - 11 постраждалих

За минулий тиждень до Трускавецького відділення поліції надійшло 11 скарг від мешканців трускавецької громади щодо шахрайства з банківськими рахунками. 

У людей масово почали зникати гроші з карток. Кому пощастило більше, банк замінив ПІН-коди автоматично, відтак виплати залишились у безпеці. Про це під  апаратної наради в міській раді Трускавця розповів  Андрій Пахович, інспектор патрульної поліції Трускавецького відділення поліції. 

Такий вид шахрайства має назву скімінг. А випадки злочинного спустошення зарплатних, кредитних, пенсійних карток українців непоодинокі й фіксуються на всій території країни. 

За словами представника Трускавецького відділення поліції, розслідування показало, що угрупування шахраїв працює з країни Європейського союзу, а не на території України. 

Наразі правоохоронці працюють над встановленням інших деталей злочинів та можливістю повернення вкрадених коштів власникам. 

Довідково. Скімінг передбачає установку спеціального устаткування на банкомат. Будь-який скімер складається з двох основних частин – накладної клавіатури, яка потрібна для визначення ПІН-коду і магнітної головки, яка буде зчитувати інформацію з банківської карти. Тому скімери, як правило, встановлюють на банкомати, які знаходяться в нелюдних місцях, коли в темний час доби біля банкомата точно не буде людей. Коли клієнт встановлює карту в картоприймач банкомату, на який встановлений скімер, під час захоплення карти відбувається зчитування коду з магнітної смуги карти. Зчитування ПІН-коду відбувається в момент, коли клієнт набирає ПІН-код на накладній клавіатурі.

Дані можуть передаватися віддалено за допомогою радіозв’язку.

Социальные комментарии Cackle