18.08.2020 Трускавець Розмір шрифту: [+] [-]

Санаторій «Трускавецький» приймає на оздоровлення перших відпочивальників

Санаторій «Трускавецький» приймає на оздоровлення перших відпочивальників

В Трускавці активізувався курортний сезон. Відпочивальники цінують  місто за мінеральні води, чисте гірське повітря та наявність оздоровчо-лікувальних закладів із широким спектром послуг. Одним із таких є  Центр  медичної реабілітації та санаторно-курортного лікування Міністерства оборони України «Трускавецький», його очолює Василь Вовчанський. 

За інформацією ресурсу АрміяInform, на початку серпня санаторії  Міністерства оборони України поновили свою роботу з надання послуг санаторно-курортного та реабілітаційного лікування, серед них і військовий санаторій «Трускавецький».

Профіль цього санаторію – це лікування захворювань сечостатевої системи (цистити, простатити тощо), а також порушення шлунково-кишкового тракту (гастрити, виразкова хвороба шлунку, гепатити, холецистити тощо).

– Один із головних методів лікування – за допомогою мінеральної води «Нафтуся», якою славиться наш край. Окрім мінеральних вод лікуємо дієтою, режимом,  фізіотерапевтичними процедурами, при необхідності медикаментозне лікування,  – розповідає підполковник медичної служби центру Роман Перченко.

10-51-50-008.jpg     

  У період карантину санаторій «Трускавецький» приймав на обсервацію українських військових. Відтак з 1 серпня санаторій відновив лікування та оздоровлення тих, хто мав заброньовані путівки на червень місяць. А також тих осіб, яких у березні, достроково виписали і відправили додому  у зв’язку із стартом суворого карантину.
Відтак за словами керівника санаторію Василя Вовчанського практично щоденно в санаторій сьогодні прибувають нові відпочивальники. Велика група відпочивальників має прибути і 17 серпня. Найголовнішим завданням, яке стоїть перед персоналом санаторію «Трускавецький» нині  є не тільки оздоровлення, а й дотримання чітких санітарно-епідеміологічних вимог. 

 – Для дотримання протиепідемічних заходів прийом відпочивальників здійснюється  із завантаженістю максимум на 50 відсотків від наявного ліжкового фонду, –наголошує заступник начальника Центру з медичної частини,  підполковник медичної служби Роман Перченко. – Наша штатна кількість місць – 500 ліжок. Відтак, будемо поселяти до 250 осіб. Разом у номері можемо розміщувати лише сімейні пари. Всі решта – тільки окремо.
 
У санаторії кажуть – розробили цілий ряд заходів, яких дотримується як персонал закладу так і  відпочивальники. 

– Перша лінія оборони від пандемії – ретельний прийом всіх, хто до нас приїжджає, з обов’язковою термометрією. По приїзді ми перевіряємо не тільки температуру тіла, а наявність у відпочивальників масок із розрахунку дві штуки на один день перебування. Заборонено за межами номерів ходити без масок будь-де: по коридорах, в холах, на процедури, в їдальню тощо. У їдальні за одним столом повинно сидіти не більше ніж 4 особи, а дистанція між самими столами щонайменше півтора метра. Збільшено інтервал між проходженнями процедур. Якщо раніше він складав 10 хвилин, то тепер 15-20. Це час на провітрювання і кварцування приміщень. Поки що заборонені й деякі процедури. Насамперед, які мають інгаляційний характер,  – наголошує керівник санаторію Василь Вовчанський. 

10-53-50-img_20200810_112345.jpg 


Санаторій «Трускавецький» на нинішньому етапі надає послуги з оздоровлення і лікування лиш пільговій категорії громадян: учасникам та інвалідам війни, ветеранам військової служби і членам їхніх сімей, а також приймає на реабілітацію військовослужбовців, які потребують додаткового лікування після госпіталів або після ротації з району проведення операції Об’єднаних сил. За словами керівника центру Василя Вовчанського, назустріч із розміщенням ідуть тим людям, які приїжджаючи до санаторію мають одну путівку, а хочуть відпочити сім’єю удвох. Тоді члену сім’ї продають комерційну путівку і селять пару в одному номері. Її вартість у середньому складає 600 гривень за добу. Сюди, окрім проживання, входить лікування та харчування. Вартість може коливатися лише від категорії номера.

Що важливо - у санаторій лабораторна база має змогу проводити  ІФА-тести. За словами працівників «Трускавецького» це дає змогу швидко та оперативно обстежити у разі необхідності своїх відпочивальників, якщо у них погіршиться стан здоров’я та буде підозра на коронавірусну недугу. 

– У разі підвищення температури тіла у когось з відпочивальників ми одразу попередньо проведемо діагностику ІФА-тестом. Він покаже наявність антитіл до вірусу. Зокрема, чи йде гострий процес, чи людина перехворіла на коронавірус. Щоб ми розуміли, чи це звичайна простуда, чи COVID. Зрештою, для повного підтвердження захворювання на базі опорної лабораторії ВМКЦ Західного регіону зробимо і ПЛР-тест. А поки людина буде чекати на результат, ізолюємо її у спеціальному приміщенні, які у нас теж передбачені! – зауважив  начальник санаторію «Трускавецький» полковник Василь Вовчанський
 
До речі, за останні роки санаторій «Трускавецький» зазнав суттєвих змін у плані оновлення матеріальної бази. Торік тут завершили капітальні ремонти номерів категорії напівлюкс і люкс у спальному корпусі. Причому не тільки з побілкою, а із заміною меблів та сантехніки. Було оновлено загалом 45 номери. Нині продовжуються ремонтні роботи у ще 9 номерах. Окрім того, був зроблений ремонт їдальні й всіх виробничих цехів із цілковитою заміною кухонного обладнання. Наразі інтенсивно триває реконструкція головного входу та холу закладу, робиться велика рецепція,  як у п’ятизіркових готелях.

Социальные комментарии Cackle