02.07.2019 Трускавець Розмір шрифту: [+] [-]

Розслідування редакторки «Джерел Трускавця» відзначене номінацією від Міністерства економічного розвитку України

Розслідування редакторки «Джерел Трускавця» відзначене номінацією від Міністерства економічного розвитку України

Перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов щотижня формує перелік журналістських розслідувань, відзначаючи найгучнішу зраду, викриту у них,  і, звісно ж, перемогу.

Цього разу до номінації «Зрада тижня» Максим Нефедьов обрав діяльність відділу освіти Трускавецької міської ради. З’ясувалося, що розпорядник бюджетних коштів Орест Лобик не публікує на Prozorro договори на понад 50 тис грн, укладені з підрядниками. Таке ігнорування вимог закупівель стало предметом дослідження редакторки «Джерел Трускавця» Ольги Куц. Статтю «Гра в хованки» опублікував  ресурс «Блогери за добре врядування».

- Тут цікавенький кейс намальовується, - коментує факти, викладені у журналістському розслідуванні, Максим Нефедьов на своїй сторінці у Фейсбук. - Щось новеньке для системи. Відділ освіти Трускавецької міської ради не публікує звіти про укладені договори до Prozorro, а мав би. Тобто закупівля відбувається, йде проплата, це все видно на Є-Data, але чомусь деякі звіти проходять повз Prozorro.

Наприклад, у березні замовник уклав угоду на капітальний ремонт приміщень з ТОВ «ТКО «Комфорт- сервіс» на 300 тис. грн. Уже через 5 днів було підписано акти виконаних робіт (швидесенько!). Оплату фірма отримала 9 квітня. Інформація про трансакцію бюджетних коштів зафіксована на Edata. Тільки не зафіксована а Prozorro. Інший приклад, коди було підписано договір з ФОП Сергій Танцюра для ремонту системи опалення у дошкільному закладі «Теремок» на 160 тис. грн. Ситуація аналогічна: акти виконаних робіт укладені 3 квітня. Натомість ProZorro не містить інформації, що цей ФОП отримував замовлення в поточному році.

Чому ж замовник не публікує? Я не знаю, але думаю, що колеги з Державної аудиторської служби зацікавляться, - підсумовує протиправну діяльність трускавецького відділу освіти Максим Нефьодов.

Як відомо, Максим Недьодов є не лише обличчям системи державних закупівель ProZorro – у його підпорядкуванні також перебувають департаменти управління державною власністю, розвитку підприємництва та регуляторної політики, промислової політики, державних інвестпроектів і підтримки розвитку.

Нагадаємо, що раніше «Центр соціальних ініціатив «АТОМ», який реалізує проект «БЛОГЕРИ за добре врядування», звернувся до Державної аудиторської служби України з тим, щоб провести моніторинг закупівлі за фактами, викладеними у не менш резонансному журналістському розслідуванні Ольги Куц «Найдорожче – дітям». Головним «героєм» статті  також був очільник освітян Трускавця Орест Лобик.

Під час підготовки цього матеріалу журналістка з’ясувала, що за ремонт бібліотеки першої школи у Трускавці відділ освіти переплатив понад 70 тис грн. Після публікації статті виконавець робіт ФОП Сергій Танцюра визнав, що допустився «помилок» і повернув частину коштів – 42, 2 тис грн – до бюджету міста!

Крім того факти, які були висвітлені у розслідуванні, стали підставою для відкриття кримінального провадження за статтею 191 ч.2 КК України – «Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем».


Ірина Романова

Социальные комментарии Cackle