31.10.2018 Трускавець Розмір шрифту: [+] [-]

Розслідування «Джерел Трускавця» про рейдерство депутатів від «Свободи» вплинуло на рішення виконкому

Розслідування «Джерел Трускавця» про рейдерство депутатів від «Свободи» вплинуло на рішення виконкому

Учора, 30 жовтня, виконавчий комітет Трускавецької міськради розглянув проект рішення «Про присвоєння адреси об’єктам нерухомості на вул. Бандери», яким мали намір присвоїти неіснуючій будівлі адресу. Йшлося про втілення рейдерської схеми – новостворена фірма «Нові технології девелопмент», до якої причетні депутати від «Свободи» Богдан Габшій та Юрій Наконечний, «прихватизувала» ділянку землі площею 0, 1900 га, оформивши право власності на неіснуючу будівлю. Надання підприємству «Нові технології девелопмент» дозволу на виготовлення проекту землеустрою є кричущим порушенням, адже земля може передаватися у користування лише через аукціон! Через такі незаконні дії місто втратило понад 5 млн грн, які могли б поповнити бюджет!

Докладно усі етапи рейдерства дослідити журналісти «Джерел Трускавця у статті, яка була опублікована напередодні засідання виконкому. Журналісти дійшли висновку: без підтримки міського голови Андрія Кульчинського і його заступника Олексія Балицького, керівника міської «Свободи», рейдерська схема не відбулась би.

Факти, оприлюднені у дослідженні, викликали неабиякий суспільний резонанс! Дописувачі соціальної мережі Фейсбук активно висловлювали обурення діями посадовців. Так, Андрій Пфайфер написав: «Пора думати про запуск процедури відкликання депутатів, а ще краще перевибори ради і мера». Марко Федоренко: «Воу, оце аферисти планетарного рівня»; Микола Пилипів «А може просто заяву в поліцію, а не розводити тут дискусію».

комБ31.jpg

Однак під час засідання виконкому міський голова Андрій Кульчинський став на сторону рейдерів. Він повідомив, що за однією адресою на вул. С. Бандери, 31 є два об’єкти нерухомого майна, один з яких належить ТОВ «Лемар-Євросервіс», а інший - ТзОВ «Нові технології девелопмент». І беручи до уваги заяву останнього - виконком має намір присвоїти адресу їхньому об’єкту: вул. С. Бандери, 31а. Андрій Кульчинський ні словом не обмовився про той факт, що будівлі, на яку право власності «Нові технології Девелопмент» оформили через «чорного нотаріуса», взагалі не існує!

Але провернути аферу міському голові та його команді не вдалося - рішення не набрало необхідної для ухвалення кількості голосів. Очевидно, що думаючі члени виконавчого комітету вирішили не підтримувати дії рейдерів! Від голосування утрималися: Микола Онисько, Олег Габриш, Віра Савка, Ренат Борсук. А «за» були: Андрій Кульчинський, Олександр Ткаченко, Наталя Пономаренко, Олена Петранич, Зоряна Конопельська, Мирослав Гумега, Олександр Шишко.

Тобто рейдерам не вдалося остаточно замести сліди. Їх можна притягнути до відповідальності за вчинені протиправні дії. Як повідомила керівник громадської організації «Рада міста» Леся Дідик – готуються і будуть скеровані у правоохоронні структури заяви щодо факту незаконного захоплення земельної ділянки у Трускавці.

Вважаємо, що депутати також мали б долучитися до цього процесу, ініціювавши рішення сесії, яке б скасувало дозвіл на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки на вул. С. Бандери, 31. Цю ділянку місто могло б виділити учасникам АТО для будівництва багатоквартирного житлового будинку, як це було зроблено за каденції Руслана Козира на вул. Довбуша. Або ж виставити на продаж через проведення відкритих торгів.

Галина УЛИНЕЦЬ


Социальные комментарии Cackle