04.11.2018 Трускавець Розмір шрифту: [+] [-]

Рейдерство по-трускавецьки: ініціатори загрібають жар чужими руками

Рейдерство по-трускавецьки: ініціатори загрібають жар чужими руками

У цій кримінальній історії мер Трускавця Андрій Кульчинський, його заступник Олексій Балицький й наближені до керівництва особи практично не світяться. Хоча зрозуміло, щоб без їхньої участі спроба поза конкурсом отримати землю для будівництва багатоквартирного будинку на вул. С. Бандери, 31 у Трускавці не стартувала б.

Втім рейдери втілюють схему у життя чужими руками: як от засновників фірми «Нові технології Девелопмент», які зареєстрували право власності на неіснуючу будівлю; керівників структур міськради, які готують рішення на розгляд сесії та виконкому, видають дозволи і погоджують документи. Цим посадовцям і відповідати за вчинені протиправні дії, ініціатори ж незаконної «прихватизації» намагатимуться не одягнути кайданки…

Зазначимо, що будь-яке рейдерське захоплення розраховане на швидкість. Мета - блискавично привласнити майно, знаючи, що судові позови можуть тривати роками, протягом яких рейдери будуть отримувати дохід від спланованої діяльності. Трускавецький варіант у цьому плані є просто взірцевим прикладом.

«Джерела Трускавця» уже розповідали, що від дати створення ТзОВ «Нові технології Девелопмент», до отримання ним дозволу на виготовлення проекту землеустрою омріяної ділянки пройшло лише два місяці.

Рішення сесії було підписане трускавецьким мером 3 жовтня, а вже 8 жовтня інспекція з благоустрою міськради видала припис «Новим технологіям Девелопмент», у якому дозволяє розробити Проект благоустрою території на Бандери, 31. Нагадаємо, що земельна ділянка не є в оренді у підприємства, сесія дала дозвіл на виготовлення технічної документації.

02.jpg

А у приписі інспектор Галина Ізмаїлова посилається на порядок влаштування постійних огорож, виписаний у Правилах благоустрою Трускавця. На основі цього підприємство замовляє Проект благоустрою, який погоджує головний архітектор Зіновій Кушнір. І береться встановлювати паркан на території, що є комунальною власністю. Тобто рейдери йдуть напролом, маючи на меті якнайшвидше захопити ділянку!

При цьому і замовники, і посадовці міськради чудово розуміють, що діють поза межами правого поля - у проекті благоустрою на вул. Бандери, 31 серед об’єму робіт зазначено: зачистка території від зелених насаджень та залишків будівельних конструкцій. Тобто жодної споруди немає!

01+.jpg

Як відомо, стаття 134 Земельного кодексу України встановлює обов'язковість продажу земельних ділянок комунальної власності або прав на них на конкурентних засадах (земельних торгах). Аукціону можна уникнути, якщо на ділянці розташований об'єкт нерухомого майна (будівля, споруда), що перебуває у власності фізичних або юридичних осіб. Саме для цього новостворена фірма, скориставшись послугами чорного нотаріуса, отримала право власності на неіснуючий об’єкт.


Нагадаємо, що натхненником рейдерства, у результаті якого у фірми «Нові технології Девелопмент», з’явилася підстава для позаконкурсного отримання земельної ділянки, називають депутата міськради від «Свободи» Юрія Наконечного. Пан депутат обіймає посаду директора з фінансово-економічних питань у «БК «Будівельні технології XXI століття». Співзасновником цього підприємства, як і новоствореного, є Марина Прихідько. Окрім неї співзасновником ТзОВ «БК «Будівельні технології XXI століття» є фірма, де директором рідний брат Юрія Наконечного – Володимир.

Юрій Наконечний є також головою депутатської комісії з питань землекористування, містобудування та благоустрою, він погоджував проект рішення сесії про надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою «Новим технологіям Девелопмент», голосував за це рішення. Аналогічно діяв і його однопартієць Богдан Габшій, екс-заступник директора з організаційних питань у «Будівельні технології XXI століття».

Можливо, має місце конфлікт інтересів. Цю тему ми дослідимо у наступній публікації.

Микола ПЕТРІВ

Социальные комментарии Cackle