04.03.2019 Трускавець Розмір шрифту: [+] [-]

Рейдерам – зелене світло? Трускавецький суд не захотів встановити відсутність майна на вул. Бандери, 31а

Рейдерам – зелене світло? Трускавецький суд не захотів встановити відсутність майна на вул. Бандери, 31а

Голова Трускавецького міського суду Віталій Грицьків відмовив у відкритті провадження за позовом громадської організації «Рада міста» про встановлення факту, що має юридичне значення. Йдеться про відсутність об’єкту нерухомості за адресою: вул.Бандери, 31 та вул. Бандери, 31а у Трускавці.

У позові «Ради міста» зазначалося, що встановлення факту відсутності нежитлової будівлі здійснюється з метою реалізації принципу законності у діяльності органу місцевого самоврядування, забезпечення ефективного вирішення питань місцевого значення, а також належної і всебічної реалізації членами територіальної громади міста Трускавець своїх прав та законних інтересів.

Відмову щодо відкриття провадження у справі Віталій Грицьків мотивував тим, що за на вул. Бандери 31а знаходиться будівля, яка належить ТзОВ «Нові технології девелопмент». Тому, на  переконання судді, у заяві про встановлення факту, що має юридичне значення, він вбачає спір про право власності.

Нагадаємо, що у Трускавці відбулася нахабна і цинічна спроба захоплення земельної ділянки фірмами-фейками за підробними документами, технічними паспортами. Для того, щоб реалізувати цю схему, було задіяно низку комунальних підприємств, які мали повноваження у сфері державної реєстрації. Ці комунальні підприємства є "чорними" реєстраторами.

Як відомо, наприкінці вересня ТзОВ «Нові технології девелопмент» рішенням сесії було надано дозвіл на виготовлення проекту землеустрою ділянки, площею понад 0, 19 га на вул. С. Бандери, 31. Цільове призначення - для будівництва та обслуговування багатоквартирного житлового будинку.

У рішенні сесії міститься посилання на витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, який надали «Нові технології девелопмент». Ця фірма зареєструвала право власності на нежитлову будівлю на підставі технічного паспорта без номера, виданого ПП «Архібуд», скориставшись послугами державного реєстратора у Мостиському районі!

Журналісти «Джерел Трускавця» викрили злочинну схему, розслідування про спробу рейдерського захоплення землі за сприяння посадовців міськради викликало потужний резонанс.

На початку грудня 2018 року Дрогобицька міжрайонна прокуратура, реагуючи на оприлюднену «Джерелами Трускавця»» інформацію, відкрила кримінальне провадження за статтею 358 КК стосовно посадових осіб ПП «Архібуд», що внесли завідомо неправдиві відомості, внаслідок яких ТОВ «Нові технології девелопмент» набуло право власності на об'єкт нерухомості, якого... немає.

Сьогодні також триває досудове розслідування Дрогобицьким відділенням Національної поліції, в ході якого документально зафіксовано факт відсутності будівлі за адресою Бандери, 31. У Мостиському відділені поліції відкрито кримінальне провадження стосовно дій держреєстратора за ч.2 ст.358 КК - підроблення документів за попередньою змовою групою осіб.

Ольга КУЦ

Думка експерта. Ярослав Жукровський, юрист:

 -Відмова у відкритті провадження щодо встановлення факту, що має юридичне значення, а саме відсутності об'єкту нерухомості, є необґрунтованою. Місцевий суд чомусь розуміє встановлення цього факту як спір право, але такий висновок є хибним і помилковим. Безумовно, громадська організація  повинна подавати апеляційну скаргу на таку безглузду юридичну позицію суду. Оскільки, законодавством не визначено іншого порядку встановлення відповідного факту, то такий очевидний юридичний факт як відсутність об'єкту нерухомості має бути встановлена судом.


Социальные комментарии Cackle