12.09.2018 Трускавець Розмір шрифту: [+] [-]

«Рада міста» вимагає громадських слухань стосовно будівництва об'єкта на Торосевича у Трускавці

«Рада міста» вимагає громадських слухань стосовно будівництва об'єкта на Торосевича у Трускавці

Інформація про наміри приватного підприємства «Квітка Полонини» збудувати торговельно-готельний комплекс на території, яка частково знаходиться у першій зоні санітарної охорони мінеральних джерел курорту, викликала величезний суспільний резонанс у Трускавці. На переконання громадян, будівництво може негативно вплинути на природні лікувальні фактори курорту, формування мінеральної води «Нафтуся».

Два тижні тому забудівельник надрукував Заяву про наміри стосовно об’єкту на бул. Торосевича, 8, процедура якої передбачає участь трускавчан в обговоренні проекту.

Громадська організація «Рада міста» першою оприлюднила своє звернення, у якому вимагає проведення громадських слухань з питання обговорення матеріалів оцінки впливів на навколишнє середовище. Подаємо текст звернення в повному обсязі.

-----------

Міському голові Трускавця Кульчинському А.Б.

м. Трускавець, вул. Бориславська,2

Директору Департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОДА

Гречанику Р. М.

79026, м. Львів , вул. Стрийська,98.

Головному лікарю Львівської обласної санітарно-епідеміологічної станції

Павліву Р.М.

79005, м. Львів, вул. Зелена, 12

Начальнику Державної екологічної інспекції  у Львівській області

Маланичу М.М.

79026, м. Львів , вул.. Стрийська,98.

Генпроектувальнику ФОП  Кордиш Р.С

м. Львів, вул. Під Голоском, 17/35

 

Згідно із заявою про наміри ПП «Квітка Полонини», опублікованій в газеті  «Джерела Трускавця» від 20.07.2018 № 11, стало відомо, що це приватне підприємство планує будівництво - реконструкцію нежитлової будівлі під заклад громадського харчування, торгівлі та готельного комплексу за адресою: бул. Торосевича, 8, м. Трускавець Львівської області.

У заяві вказано, що у торговельно-готельному комплексі, розрахованому на одночасне перебування 627 осіб, передбачається влаштувати: підприємства торгівлі із зазначеною загальною площею 2522,53 м2. Проектований об’єкт згідно з Постановою КМУ №808 від 28.09.2013р. відноситься до видів діяльності та об’єктів, що становлять підвищену екологічну небезпеку, згідно із п. 1 «Устаткування для виробництва електроенергії, пари та гарячої води тепловою потужністю 200 кВТ і більше з використанням органічного палива»

В опублікованій Заяві про наміри зазначені лише можливі впливи на навколишнє середовище від планової діяльності  у зв’язку зі встановленням дахової котельні теплопродуктивністю 159,4 к Вт.

Однак відповідно до ДБНУ. Проектування. «Склад і зміст матеріалів оцінки впливів на навколишнє середовище (ОВНС) при проектуванні і будівництві підприємств, будинків і споруд» (ДБН А.2.2-1-2003) у Заяві про наміри повинна бути зазначена інформація про можливий вплив запланованої забудови: на клімат і мікроклімат, водне середовище, грунти; рослинний світ та заповідні об’єкти; навколишнє соціальне та техногенне середовища. Згідно оприлюдненої інформації проектантом ФОП Кордиш Р.С. вищезазначених впливів не передбачається.

Хочемо наголосити, що проектанту необхідно згідно пунктів 2.7 - 2.29 ДБНА.2.2-1-2003 провести оцінку впливів планової діяльності на навколишнє природнє середовище та навколишнє соціальне середовище відповідно до пункту 2.30 – 2.35. Оскільки ведення будівельних робіт може негативно вплинути на формування мінеральної води «Нафтуся», особливо звертаємо увагу на необхідності оцінки впливу на водне та геологічне середовища, грунти.

Як нам відомо, частина земельної ділянки, що знаходиться у власності  ПП  «Квітка Полонини» на бульварі Торосевича, 8 у м. Трускавці та планується проектантом до забудови, входить допершої зони (зони суворого режиму) округу санітарної охорони курорту Трускавець, яка  затверджена  Постановою Ради Міністрів УРСР від 09.11.1981 року № 548.

Відповідно до 31 статті  ЗУ «Про курорти» на території першої  зони  (зони    суворого режиму) забороняється:

-  користування надрами,  не пов'язане з використанням природних лікувальних ресурсів,  розорювання земель,  провадження  будь-якої господарської  діяльності,  а  також  інші  дії,  що впливають або можуть вплинути на розвиток небезпечних геологічних  процесів,  на природні лікувальні фактори курорту та його екологічний баланс;

-  прокладення кабелів,  у  тому числі підземних кабелів високої напруги, трубопроводів, інших комунікацій; спорудження будь-яких  будівель   та   інших   об'єктів,   не пов'язаних  з  експлуатаційним  режимом  та  охороною  природних і лікувальних факторів курорту; скидання дренажно-скидних та стічних вод;

- влаштування стоянок автомобілів,  пунктів  їх  обслуговування (ремонт, миття тощо);

- проїзд автотранспорту,  не пов'язаний з обслуговуванням  цієї території,  використанням  родовищ  лікувальних  ресурсів  або природоохоронною діяльністю;

-  Забудова цієї території (нове будівництво, реконструкція, реставрація, капітальний ремонт та упорядкування об'єктів містобудування) здійснюється відповідно до законодавства, державних стандартів і норм, затвердженої містобудівної документації.

Трускавецька міська рада згідно з Постановою Кабінету Міністрів УРСР від 16 грудня 1982 г. N 614 «Про затвердження положень про курорти Трускавець і Слов'янськ» із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 898 ( 898-2012-п ) від 03.10.2012, пункт 16 статті III «Санітарна охорона курорту» - забезпечує додержання правил санітарної охорони курорту, оповіщає населення, підприємства, організації  та  установи  про  встановлені  межі  округу  і  зон санітарної охорони курорту,  а також про режим,  діючий у кожній з цих зон.

Оскільки управління містобудування, архітектури та землекористування Трускавецької міської ради видало ПП «Квітка Полонини» містобудівні умови та обмеження для реконструкції нежитлової будівлі на бул. Торосевича,8 підзаклад громадського харчування, торгівлі та готельного комплексуз максимально допустимою площею забудови 76%, що стало підставою для розробки проектної документації

Вимагаємо провести громадські слухання з питання обговорення матеріалів оцінки впливів на навколишнє середовище згідно з ДБН А.2.2-1-2003. До участі у громадських слуханнях обовязково залучити ПрАТ  «Трускавецькурорт».

 

Л.І. Дідик, керівник ГO «Рада міста»                                    12.09. 2018 р.

-----------

«Рада міста» також закликає небайдужих трускавчан долучитися до активних дій – вимагати проведення громадських слухань щодо будівництва «Квітки Полонини». Текст звернення «Ради міста» треба скопіювати і надіслати на скриньку Трускавецької міської ради: tmr@ukr.net до 20 вересня. Пропозиції у письмовому вигляді подати у відділ організаційного забезпечення діяльності виконкому (тел. 5-12-54).

Социальные комментарии Cackle