22.05.2019 Трускавець Розмір шрифту: [+] [-]

Приховане стане явним! Уповноважений з прав людини змусив чиновників надати інформацію про зарплати

Приховане стане явним! Уповноважений з прав людини змусив чиновників надати інформацію про зарплати

Посадовці Трускавецької міської ради грубо порушують закон «Про доступ до публічної інформації»! Такий вердикт виніс представник уповноваженого Верховної ради з прав людини, зобов’язавши чиновників надати інформацію про суми нарахувань, які отримують міський голова Андрій Кульчинський, заступники Олексій Балицький й Олександр Ткаченко, секретар ради Наталія Пономаренко, керуюча справами Олена Петранич.

Ця інформація ретельно приховувалася - у відповідь на інформаційні запити журналістів «Джерел Трускавця» та ГО «Рада міста», скеровані у жовтні минулого року, чиновники взялися клеїти дурня. Вони проігнорували запитання про виплати, які отримують з міського бюджету щомісяця. Натомість зазначили, що посадовий оклад міського голови становить 9 800 грн, заступників, секретаря ради й керуючою справами – 8 000 грн, усім нараховується надбавка за високі досягнення у праці, яка складає 50% від посадового окладу з урахуванням рангу і вислуги років. А виплата премій та матеріальних допомог проводиться відповідно до рішення сесії.

Небажання трускавецьких посадовців публічно прозвітувати, у скільки платникам податків обходиться утримання керівництва міськради стало підставою для звернення до уповноваженого Верховної ради з прав людини. За фактом протиправних дій міських чиновників було відкрите провадження, адже приховування зарплат, отриманих коштом міського бюджету, забороняється, а відповідь розпорядника інформації не по суті запиту вважається неправомірною відмовою у її наданні.
 
Застосувавши механізми впливу, представник уповноваженого змусив міську рада надати відповідь, яка вимагалася. Тож ми, проаналізувавши цифри, оприлюднимо їх у наступній інформації. Зазначимо, що керівництво трускавецької міськради отримує значно серйозніші зарплати, аніж ті, які має більшість трускавчан. 

 Ольга КУЦ

Социальные комментарии Cackle