07.06.2018 Трускавець Розмір шрифту: [+] [-]

Практично одноголосно – котельні «Трускавецьтепло» передали на баланс відділу освіти, культури та міської лікарні

Практично одноголосно – котельні «Трускавецьтепло» передали на баланс відділу освіти, культури та міської лікарні

У новий опалювальний сезон з кардинальними, а головне економними змінами! КП «Трускавецьтепло» більше не обслуговуватиме автономні котельні закладів культури, освіти та лікарні курортного міста. Таке рішення майже одноголосно прийняли депутати 7 червня на сесійному засіданні, віддавши 16 голосів «за». Голосуванню, щоправда, передували довгі дискусії, дебати та плакати із вимогами від працівників КП «Трускавецьтепло», які прийшли на сесію міськради. Саме ж питання про передачу котелень з балансу теплового підприємства міста на баланс вищеназваних структур постало не випадково – уся річ у тому, що починаючи з 2017 року оплата комунальних послуг освітніх та медичних закладів міста здійснюється уже не за рахунок державних субвенцій, як було до цього, а з міського бюджету.

То ж чиновники міста заговорили про економію грошей й порахували – бюджетним установам дешевше через тендери купувати газ та  самостійно  обслуговувати свої котельні. Комісія, яку очолив заступник міського голови пан Балицький, два тижні підраховувала суму економії  коштів із бюджету Трускавця, яка за попередніми даними з передачею котелень становитиме майже 2 млн. грн. Оскільки комунальне підприємство «Трускавецьтепло», обслуговуючи котельні, закладало у свій тариф  на послуги чималий прибуток. Відтак не дивно, коли у кабінетах мерії підняли питання про передачу котелень на баланс освітніх та медичних закладів міста з ціллю економії коштів – на сесійне засідання, де розглядали  це питання, прийшов ледь не весь трудовий колектив підприємства. Керівник КП «Трускавецьтепло» традиційно лякав присутніх апокаліптичними картинами – мовляв як буде тепер із проривами труб на трасі, хто і як збере гроші за тепло від боржників підприємства, а ще погрожував: не будемо обслуговувати 3 маршрут, шлагбауми, а також спортивний майданчик на вулиці Мазепи. Пан Крамар заперечував суму у розмірі 2 млн. грн. економії коштів від такого кроку. Хоча не заперечував самого факту цієї економії. 

Натомість кожен із керівників закладів освіти та медицини мали можливість навести свої аргументи та підрахунки стосовно економії бюджетних грошей. Так за словами пана Стасика, головного лікаря міста та бухгалтера його підприємства – за складними формулами та підрахунками обслуговування котельні на території лікарняного містечка без «Трускавецьтепло» обійдеться їм дешевше у понад 1 млн грн., а установам освіти у понад 500 тис. грн.

Керуватися логічними прорахунками у заключному слові до присутніх закликали депутатів мер міста та його заступник пан Балицький. За словами посадовців, не має наміру ліквідувати «Трускавецьтепло». «Зараз, коли у нашому місті масово створюються ОСББ, та зовсім скоро перестане існувати така структура як «Комфорт-Сервіс» є гостра необхідність створення в місті аварійної служби. Чому б вам не стати такою структурою?», - апелював мер. Окрім цього, підприємству пропонували і далі обслуговувати міській маршрут №3, є й попит на технічну станцію по обслуговуванню автомобілів. Також за твердженнями Олексія Балицького, при передачі котелень з балансу підприємства частині працівників будуть пропонувати і далі їх обслуговувати. Дискусії в питані тривали до 2 годин часу, відтак крапку у ньому поставили голосуванням, 16 піднятих рук депутатів засвідчили: «Трускавецьтепло» більше не надаватиме послуг з теплопостачання бюджетним установам міста.

Вікторія Утрин


Социальные комментарии Cackle