29.10.2018 Трускавець Розмір шрифту: [+] [-]

Помирати в Трускавці стане дорожче

Помирати в Трускавці стане дорожче

У місті-курорті гряде зростання цін на ритуальні послуги. Виконавчий комітет Трускавецької міської ради 30 жовтня на черговому своєму засіданні має намір розглянути питання підвищення тарифу на ритуальні послуги (поховання) для КП «Парк Курортний». Як пояснює ситуацію керівник комунального підприємства Назар Веретка, ціна на поховання в Трускавці, яка на сьогодні становить 700 грн, була востаннє затверджена ще у 2015 році. У цю суму були включені послуги екскаватора, який рив могилу. «Зрозуміло, що з 2015 р. ціни на пальне та оплату праці працівників зросли у кілька разів. Тож мусимо вирівняти цей коефіцієнт відповідно до скачка цін, як на бензин так і на заробітну плату», - пояснює пан Веретка. За словами керівника КП «Парк курортний», за новими розрахунками здорожчання їхніх послуг підскочить на понад 300 грн. «Однак хочу заспокоїти мешканців – наразі цей тариф ми формуємо на перспективу. Оскільки для нікого не секрет, що маємо зараз проблеми із захороненням. Місця під поховання на трускавецькому кладовищі так мало, що для копання нових могил ні екскаватор, ні трактор використовувати не можемо. Техніці просто немає як під’їхати. Тож могили люди викопують вручну», - повідомив пан Веретка.

Ситуація із катастрофічним станом захоронень у Трускавці цьогоріч досягнула свого апогею. Як повідомив раніше у коментарі «Джерелам Трускавця» заступник міського голови пан Балицький – місцеве кладовище за півроку повністю вичерпає свій ресурс. «У середньому щорічно у нашому місті помирає 250 осіб. Межі діючого кладовища дозволяють нам поховати максимум ще 100 осіб. Виходить, що буквально за півроку ми опинимося на межі», - підкреслив Олексій Балицький.

Чи не найбільші сподівання вирішити критичну ситуацію із захороненнями оздоровниця мала на свого сусіда – село Станилю. Мова йде про ділянку землі, розміром 8,7 га для трускавецького цвинтаря із земель, які перебувають в користуванні ДП «Дрогобицьке лісове господарство». Сама ж земельна ділянка знаходиться в адміністративних межах Станильської сільської ради. Однак, за словами пана Балицького, варіант із цією земельною ділянкою не надто економічно вигідний курорту. На приведення її до належного стану – викорчовування пнів, вирізання чагарників  та іншої деревини, а також поділ території на сектори, загородження та інші речі – потрібно чимало коштів та часу. За грубими підрахунками мова іде просуму в 3-4 млн гривень.

- Було б логічніше, як би Станиля нам запропонували іншу вільну земельну ділянку, на яку не йшли б такі кошти для приведення до належного стану. Ці гроші ми б краще вклали у розвиток села чи на інші потреби сільської громади, - переконує Олексій Балицький.

Однак громадські слухання, які відбулися з цього питання ще 16 вересня у Станилі, завершилися нічим. Станильчани висловилися категорично проти такого плану й наголосили – не хочуть чути про новий цвинтар у своєму селі. Порадили Трускавцю хоронити людей в Орові. Тож, як бути із захороненнями в курортному місті - питання досі відкрите. А час пішов на місяці…

Наталя Зелена

Социальные комментарии Cackle