16.04.2018 Трускавець Розмір шрифту: [+] [-]

Поглумилися над пам’яттю: палили сухостій – спалили могили!

Поглумилися над пам’яттю: палили сухостій – спалили могили!

У Трускавці від підпалу сухої трави погоріли гробівці на міському кладовищі. Таку невтішну новину повідомив 16 квітня на оперативній нараді у міській раді оздоровниці виконуючий обов’язки керівника підрозділу ДСНС у курортному місті Володимир Гординський. За словами надзвичайника, 10 квітня до служби «101» звернулися занепокоєні трускавчани, які повідомили: прибираючи могили родичів на міському кладовищі, стали очевидцями пожежі. Прибувши на місце надзвичайної ситуації рятувальники виявили – від підпалу сухої минулорічної рослинності вогонь блискавично поширився на старі гробівці. На них почали горіти деревяні хрести та вінки.

- Як не прикро визнати та кілька могил вигоріли вщент. Такий результат чийогось необдуманого кроку - підпалити сухостій  на цвинтарі замість того, щоб викосити чи вирвати його. Операція по ліквідації пожежі ускладнювалася на кладовищі тим, що ми не мали змоги впритул до осередку вогню підігнати пожежну машину. Тож гасити полум’я доводилося підручними засобами, а це затягує час, - розповів пан Гординський.

Окрім критичної ситуації на кладовищі через підпал сухої трави минулого тижня горіла дача і у Модричах. Надзвичайники міста вчергове закликають городян – не сплювати сухі чагарники та траву  поблизу житлових будинків, дачних ділянок та на вулицях міста. Оскільки добра половина таких випадків завершується перекиданням полум’я на сусідні об’єкти та провокує тоді масові загоряння і пожежі. Окрім цього продукти від  згоряння сухостою, які викидуються  у повітря, надзвичайно шкідливі для людини. Тож страждає наше здоров’я , флора та фауна.

Наталя Зелена 

Социальные комментарии Cackle