21.11.2019 Трускавець Розмір шрифту: [+] [-]

Події, які назавжди змінили нас! Трускавчани про Революцію Гідності

Події, які назавжди змінили нас! Трускавчани про Революцію Гідності

21 листопада Україна відзначає День Гідності та Свободи. Рівно 6 років тому серце Києва - Майдан Незалежності - на повні груди запульсував не просто новою хвилею протесту, а Революцією Гідності. Кілька сотень молодих людей 21 листопада вийшли на головну площі столиці і таким чином  виступили проти відмови тодішнього президента Януковича підписати документ про Асоціацію з ЄС. Тоді мітингувальники ще не знали, що за кілька діб у столиці вже будуть сотні тисяч українців, а ще стільки ж ворожих снайперів, барикади, наметове містечко, палаючі шини, невинна кров та Небесна сотня.  За Майданом в Україні прийшли нові випробування: анексія Криму та війна, котра ятрить серце України 6 рік поспіль та забирає кращих її синів. Однак в ті криваві дні українці продемонстрували головне – ми єдина, сильна нація, нація гордих та вільних людей, які не дозволять відібрати у нас свободу. Ніколи і нікому!
  
Трускавчани теж були у перших рядах Революції Гідності. Ті, хто шість років тому влилися в ряди протестувальників, кажуть – сьогодні без вагань зробили б те саме. 


Андрій Пфайфер, ІТшник

 

-На мою думку Майдан був неминучим, він показав, що українцям не байдужа власна держава, люди прагнули змін та руху на Захід, а не на Схід, як того хотіла влада. Відтак наступною фазою Майдану стало невдоволення свідомих громадян діями чинної влади, яка досить того, що проігнорували інтереси власного народу - вирішила покарати перших мітингувальників – студентів на Майдані жорстоко побили. І це збурило людей ще більше. 

Чи реалізовані сподівання Майдану – питання непросте. Сподівання на проєвропейський напрямок країни поступово справджуються. Однак багато над чим залишається ще працювати і вдосконалювати. І тут все і у наших руках!

Чи пішов б я на Майдан знову? Так, якщо б мова йшла про ті ж ідеали і, певне, був би ще активнішим!

  

Леся Дідик, голова ГО «Рада міста», підприємець


- Кого в ті дні згуртував Майдан? Він об’єднав людей середнього класу. За період незалежної України народилося покоління, яке навчилося не тільки собі давати раду, але й мало серйозну заявку на гідність. Це люди, які створили себе і хотіли створити гідну державу, у якій було б комфортно жити. Майдан, що постав, виконав на сто відсотків важливу місію – він відкрив вікно нових можливостей. Тобто, ті процеси державотворення, які почалися в нашій країні з 2014 року - це в першу чергу завдяки Майдану. Звісно, всі зміни не можуть бути швидкими, однак ті реформи, які держава почала впроваджувати за президентства Петра Порошенка – давно були на часі. Зміни відбулися і в самому суспільстві – ми за останні роки пройшли непогану еволюцію.


Олена Білас-Березова, директор музею імені Михайла Біласа


-  Чи був потрібен Майдан – звісно, що так. Він був потрібен не стільки для українців Заходу, як для центральної України та її східних теренів. Тому що завдяки Майдану на східних територіях почалося прозріння. Тільки Майдан зумів ідентифікувати населення, що вони є громадянами України. Тож, не зрадьмо Майдан, вкладаймо цеглинку за цеглинкою у розбудову нашої держави!


Ігор Паньків, директор ТзОВ «Технобуд-2016»

паньків.jpg

-Сьогодні не жалію ні про що. Якби йшла мова про ще один Майдан – йшов би, не замислюючись. Оскільки ідеали і прагнення Майдану в життя втілені далеко не всі – ми наївно думали, що здолавши режим Януковича, Україна миттєво стане демократичноюдержавою, позбавленою корупції, олігархічних кланів та злиднів.Тож працювати сьогодні маємо над чим.

Оксана Кіселичник, завідувачка фортепіанного відділу трускавецької школи мистецтв ім. Р.Савицького

- Аура Майдану – це те, що неможливо передати словами. Таке враження, що Майдан збудив нашу національну гідність, яку хотіли роками приспати.  Саме на Майдані я побачила наживо – як виглядає добро і зло, як вони борються та пожирають один одного. Але для мене Майдан залишиться уособленням згуртованості українців, символом нашої любові та добра. Зерно, закладене на Майдані по ланцюговій реакції має множитися і проростати добрим врожаєм. Потрібен час і наша віра.

 

Записала Наталя ЗеленаФото з Фейсбук сторінки Оксани Кіселичник

Социальные комментарии Cackle