19.11.2019 Трускавець Розмір шрифту: [+] [-]

Питне озеро у Трускавці катастрофічно обміліло. Водоканал перейшов на глибинний водозабір

Питне озеро у Трускавці катастрофічно обміліло. Водоканал перейшов на глибинний водозабір

Про це повідомив на апаратній нараді у мерії керівник «Трускавецького водоканалу» Віктор Марченко, зазначивши, що з середи, 13 листопада, підприємство почало  використовувати глибинний насос для забору води з озера і подачі її в мережу.

- Озеро міліє, осінь видалася тепла і бездощова, але стараємося воду економити, щоб на новий рік був запас, - прокоментував ситуацію пан Марченко.

Розповів керівник водоканалу і про виконання заходів у рамках інвестиційної програми, яка була ухвалена на цей рік й додала до тарифу0,6 грн.

Що стосується забору з питного озера, то це - половина води, яка подається у мережі Трускавця.

За словами начальника КП «Дрогобичводоканал» Романа Шагали, трускавецький водоканал зменшив на 1,5 тис куб м добову закупівлю води у Дрогобича. І якщо під час формування гуртового тарифу  Трускавець зобов’язувався брати 7,5 тис куб щодня, то впродовж року відбирає лише 6 тис куб м. Судячи з інформації трускавецького мера, який запевнив що у мережі Трускавця щодоби надходить 12 тис куб м води, стільки ж подається і з питного озера.

А тепер рахуємо. У тарифі, сформованому трускавецьким водоканалом, обсяг води з озера вказано 900 тис куб м на рік, тобто 2,46 тис куб м на добу. Насправді ж подають 6 тис куб м, собівартість її вдвічі менша, аніж артезіанської води з Гірнянського водозабору. Є втрати – понад 40%, але за цю воду трускавчани платять за тарифом, встановленим на базі гуртового від дрогобицького водоканалу. За приблизними підрахунками сума «додаткового» доходу, який отримує водоканал, продаючи необліковану воду з озера, може становити 15-20 млн грн на рік! То чому ж підприємство продовжує нарощувати борги?

Нагадаємо, що у жовтні було затверджено новий тариф на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення для споживачів міста-курорту, який складає 30, 44 грн за 1 куб м з ПДВ.Це вже вшосте за період головування Андрія Кульчинського вартість послуг на воду для трускавчан зросла.

А заборгованість трускавецького водоканалу перед «Дрогобичводоканалом» разом з податковим боргом підприємства становить близько 20 млн грн. Боргові зобов’язання підприємства міста мерія взяла на себе. У серпні уже компенсовано коштом міського бюджету 1,4 млн грн. До кінця року міський голова Трускавця Андрій Кульчинський пообіцяв сплатити ще 1 млн грн боргу дрогобицькому водоканалу. А впродовж наступних двох років відповідно до укладених домовленостей Трускавець має закрити цю суму повністю.

Очевидно, що у такій ситуації питне озеро є незамінним ресурсом. І його нещадно експлуатуватимуть й надалі.

Галина УЛИНЕЦЬ


Фото зі сторінки у ФБ Alex Baidatsky


Социальные комментарии Cackle