04.10.2019 Трускавець Розмір шрифту: [+] [-]

Пільгу з оплати житлово-комунальних послуг із жовтня можна отримати по-новому - «живими» грошима

Пільгу з оплати житлово-комунальних послуг із жовтня можна отримати по-новому - «живими» грошима

З 1 жовтня цього року в Україні паралельно функціонують дві системи надання пільг, так званих компенсацій за житлово-комунальні послуги – готівкова і безготівкова. Як поінформувала керівник Управління праці та соціального захисту населення у Трускавці Віра Ільницька, альтернативні механізми надання пільг – це право вибору мешканців максимально зручної для нього форми отримання преференцій: готівкової чи безготівкової.При цьому правила надання житлових субсидій не змінюютьсяРозмір допомоги й надалі залежатиме лише від двох факторів - витрат на комуналку та від доходів громадян. 

Загалом у курортному місті на обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги з оплати житлово-комунальних послуг, перебуває 1 864 особи. Станом на 1 жовтня пільгами з оплати житлово-комунальних послуг користується 1 048 осіб, що складає 56 % від загальної кількості пільговиків, які мають право на субсидію.

Щодо двох систем надання пільг готівкової та безготівкової, то для нарахування пільг у безготівковій формі особам, які мають право на їх отримання, не потрібно звертатися до управління праці та соціального захисту населення. Пільги у безготівковій формі призначатимуться усім пільговикам в автоматичному режимі. Для цього управління праці та соціального захисту населення щомісяця формує реєстри нарахованих пільг та передає їх Мінсоцполітики. А Мінсоцполітики, після перевірки, подаватиме реєстри до АТ “Ощадбанк”. В свою чергу “Ощадбанк» здійснюватиме переказ коштів на рахунки управителів, об’єднань, виконавців комунальних послуг на підставі договорів, що укладаються між ними та АТ “Ощадбанк”. 

Окрім цього, за бажанням громадян - пільги на оплату компослуг можуть надаватися і готівкою.Для цього необхідно до 15 жовтня звернутися з відповідною заявою (із зазначенням виплатних реквізитів) до місцевого управління праці та соціального захисту населення.Виплата пільги здійснюватиметься у грошовій готівковій формі з початку опалювального сезону.Таким особам кошти надходитимуть на особисті рахунки, відкриті в установах банків або виплачуватимуться через АТ «Укрпошта». Кошти пільговики зможуть зняти з власного рахунку у будь-який час та провести оплату за житлово-комунальні послуги у зручний спосіб. 

Важливо: пільговики, яким надаватиметься пільга у грошовій формі, зобов’язані сплачувати щомісяця вартість фактично спожитої послуги з урахуванням суми пільги,перерахованої управителям, об’єднанням, виконавцям комунальних послуг абовиплаченої таким пільговикам готівкою. У разі отримання до 25 вересня та 25 квітня від управителів, об’єднань, виконавців комунальних послуг інформації про наявність простроченої понад місяць заборгованості з оплати послуг (внесків/платежів), сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340 грн), у пільговиків, які отримуватимуть пільгу у грошовій готівковій формі,виплата пільги з наступного опалювального (неопалювального) сезону здійснюватиметься у безготівковій формі. 

Нагадуємо, право на пільги з оплати житлово-комунальних послуг, в т.ч. і з врахуванням доходів, мають:

-         особи з інвалідністю внаслідок війни І гр.

-         особи з інвалідністю внаслідок війни ІІ гр.

-         особи з інвалідністю внаслідок війни ІІІ гр.

-         особи з інвалідністю внаслідок проходження військової служби

-         постраждалі учасники Революції Гідності

-         учасники бойових дій

-         учасники війни

-         члени сім’ї померлого ветерана війни

-         діти війни

-         особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи І та ІІ категорії, їх вдови (вдівці)

-         ветерани органів внутрішніх справ,їх вдови (вдівці)

-         ветерани військової служби, їх вдови (вдівці)

-         ветерани служби цивільного захисту,

-         ветерани державної служби спеціального зв’язку

-         реабілітовані особи за ст. 1

-         жертви нацистських переслідувань

-         пенсіонери Служби безпеки України

-         багатодітні сім’ї

 

За додатковою інформацією щодо пільг та монетизації субсидій слід звертатися в управління праці та соціального захисту населення Трускавецької міської ради за адресою: м. Трускавець, вул. Бориславська,1, каб. № 13 або за тел. 6-82-66.

 

Наталя Зелена

Социальные комментарии Cackle