19.12.2019 Трускавець Розмір шрифту: [+] [-]

Петицію про скасування конкурсу Магомаєва розглянули на сесії Трускавецької міськради

Петицію про скасування конкурсу Магомаєва розглянули на сесії Трускавецької міськради

І хоча депутати й посадовці зробили усе можливе, аби нівелювати вимогу, яка у ній містилася – все ж це прецедент, який свідчить про те, що механізм тиску на міську владу є! Треба лише ефективно його використовувати!

Активніше реєструвати петиції з питань, вирішення яких влада ігнорує, трускавчанам підтримувати їх, голосуючи, й вимагати, аби дотримувалась процедура розгляду відповідно до Положення про електронні петиції, затвердженого Трускавецької міською радою. Тобто петиції, які набрали необхідну кількість голосів, мають розглянути у депутатських комісіях, опісля винести для ухвалення рішення на сесію чи засідання виконавчого комітету.

Як відомо, петиція з вимогою «Скасувати проведення Міжнародного Конкурсу пам’яті Мусліма Магомаєва, який має відбутись з 5 по 8 грудня 2019 року» була зареєстрована 12 вересня. Вона викликала бурхливу реакцію у соцмережах – трускавчани наголошували: вони не проти конкурсу, однак такий захід мала б профінансувати азербайджанська спільнота, а не міський бюджет.

Необхідних 100 голосів петиція набрала 15 листопада. А на розгляд депутатських комісій її винесли 26 листопада. Й ось тут почалося найцікавіше – депутати взялися грати ролі у заздалегідь продуманій виставі, аби затягнути час. Оскільки до проведення конкурсу залишалися лічені дні.

Присутні на засіданні комісій депутати Олена Савченко, Іванна Кенц-Березюк, Микола Сеньків, Олег Карпин, Михайло Кіселичник секретар ради Наталія Пономаренко, керуюча справами Олена Петранич зайняли кругову оборону, захищаючи конкурс Магомаєва. Вони перетворили засідання комісій у балаган - перекрикували одне одного, сипали безглуздими обвинуваченнями, уникали ухвалення рішення. А цапом-відбувайлом обрали завідувачку відділу освіти Тетяну Татомир, яка на засідання не прийшла - начебто «поїхала у відрядження». Вона мала доповісти про витрати на проведення конкурсу, хоча була лише одним з розпорядників коштів. Пані Скибак, начальниця управління розвитку міста, яке також отримало 100 тис грн на конкурс, була відсутня.


Одне слово, усі гуртом ілюзію діяльності створили, розгляд петиції через відсутність пані Татомир перенесли на невизначений час. Директор Палацу культури ім. Т. Шевченка, голова з комісії з питань освіти, культури, соціального захисту Михайло Кіселичник, який найбільше обурювався вимогою не проводити конкурс за бюджетні кошти, як з’ясувалося згодом, за оренду залу для концерту переможців отримав 6,75 тис гривень! Тож його мотивація зрозуміла.

Чим керувалися інші депутати, захищаючи видатки у понад 280 тис грн на заходи у Трускавці з популяризації ім’я Магомаєва цього року й 140 тис грн минулого – мали б відзвітувати перед своїми виборцями. Й пояснити, чому вони підтримують розбазарювання бюджетних коштів.

Ніхто з народних обранців не висловився й під час розгляду петиції на сесії, 18 грудня. Зрозуміло, що вона втратила сенс, оскільки конкурс вже відбувся, але ж можна було, принаймні, озвучити пропозицію щодо скасування видатків з бюджету для конкурсу на наступний рік.

Нагадаємо, що коштом трускавецьких платників податків цьогорічні конкурсанти, більшість з яких - зрілі і самодостатні виконавці, також члени журі перебували на повному забезпеченні. Учасників звільнили й від сплати реєстраційного внеску, який, як правило, є обов’язковою умовою участі у змаганнях вокалістів. Більше того – бюджетним коштом усім, причетним до конкурсу, забезпечили дозвілля, екскурсії, проживання і харчування. Як зізналися члени журі, організатори жодного іншого конкурсу такого марнотратства не дозволяють. А от трускавецький мер й депутати – з радістю розтринькують бюджетні кошти.

Що стосується реклами Трускавця в Азербайджані, якій, за словами організаторів, сприяє конкурс Магомаєва, то результат виявився плачевним. Кількість відпочивальників з Азербайджану цього року … зменшилася у порівнянні з минулим на понад 1000 осіб. У структурі відпочивальників-іноземців азербайджанці посідають третє місце - 9, 9%, білоруси- 10, 4%, поляки – 50, 2%. Такими є аналітичні дані, оприлюднені відділом економіки на сайті Трускавецької міської ради.

Ольга КУЦ

скрін2.png

скрін.jpg

Социальные комментарии Cackle