10.06.2019 Трускавець Розмір шрифту: [+] [-]

Після розслідування «Джерел Трускавця» про ремонт бібліотеки виконавець повернув кошти до бюджету

Після розслідування «Джерел Трускавця» про ремонт бібліотеки виконавець повернув кошти до бюджету

«Найдорожче – дітям. Як похід журналіста до шкільної бібліотеки зекономив бюджетні кошти» - таку назву мало розслідування, опубліковане на «Джерелах Трускавця» 31 травня.

У ньому було з’ясовано, що  за ремонт бібліотеки у СЗШ №1 у Трускавці, міський відділ освіти переплатив понад 70 тис грн.

Такі цифри назвав експерт, який проаналізував кошторис та акти виконаних робіт, підписані завідувачем Орестом Лобиком та виконавцем робіт – підприємцем зі Львова Сергієм Танцюрою. За словами експерта, ціни на матеріали у цих документах суттєво перевищують ринкові

Загалом вартість ремонту бібліотеки склала майже 180 тис грн, таку суму заплатили за реконструкцію 44 квадратних метра. Якщо поділити кошти на площу й перевести у валютний еквівалент - отримаємо $150 на ремонт квадратного метру приміщення. Євроремонт!

Замовник і підрядник  вдалися до суттєвих порушень - у кошторисі до виконаних робіт застосовано коефіцієнт 1.2. Але він є доречним тоді, коли ремонти ведуться у діючих приміщеннях. Реконструкція бібліотеки відбувалася торік влітку (акти виконаних робіт складені у серпні), коли у школа пустує. Відповідно ніхто не перешкоджав проведенню ремонту.

Виконавець робіт  Сергій Танцюра, проаналізувавши на вимогу розпорядника коштів, бухгалтерські  документи, які стосувалися ремонту бібліотеки, виявив «помилки».  Було складені коригуючі акти, погоджені завідувачем відділу освіти Орестом Лобиком. Виявилося, що підрядник і замовник  «помилилися» на 42, 2 тис грн бюджетних коштів! Підприємець Сергій Танцюра повернув  їх на рахунок міськради 4 червня, про що свідчить цей документ.

Виписка-2.jpg

А факти, висвітлені у розслідуванні «Джерел Трускавця», стали підставою для відкриття кримінального провадження за статтею 191 ч.2 КК України «Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем». Про це повідомив Максим Гук, начальник Трускавецького відділення поліції.

Ольга КУЦ

Социальные комментарии Cackle