25.03.2019 Трускавець Розмір шрифту: [+] [-]

Небезпечна ртуть – в оселі трускавчан рятувальники збирали шкідливу речовину

Небезпечна ртуть – в оселі трускавчан рятувальники збирали шкідливу речовину

Місцеві рятувальники ліквідували розлиту ртуть в оселі трускавчан. Як поінформував працівник ДПРЧ№7 курортного міста Іван Сидорак, 23 березня до їхнього підрозділу поступив виклик, що на вулиці Стуса, 1 в одній із осель мешканці розбили термометр. У квартирі, окрім дорослих, перебувало двоє малих дітей. Механічним способом надзвичайники оперативно зібрали ртуть, відтак спеціальним розчином промили підлогу та рекомендували провітрити квартиру.

За словами Івана Сидорака, ртуть небезпечна своїми токсичними випарами. «Ртуть з градусника «розбігається» по поверхні у вигляді сріблястих кульок. Випаровуючись, вона накопичується в організмі, тобто наслідки від вдихання небезпечних випарів можуть проявлятися через кілька днів, а то й тижнів», - наголосив рятувальник.

При впливі випарів через кілька годин в людей можуть виникнути такі симптоми отруєння:
• сильні головні болі,
• металевий присмак у роті,
• стан слабкості, сонливості і апатії,
• тремор (тремтіння) рук, нервовий тик,
• часта зміна настрою, дратівливість,
• можлива діарея.

Великі металеві кульки ртуті можна зібрати за допомогою аркуша паперу, більш дрібні шматком скочу, – рекомендують надзвичайники. Збирати ртуть необхідно в банку з розчином марганцівки (20 грам марганцівки на 10 літрів води). З щілин кульки руті можна “виманити” з допомогою металевої спиці. Однак, якщо немає впевненості, що ртуть в оселі вдасться зібрати самотужки, за допомогою слід звертатися до рятувальників.

Ірина Романова

Социальные комментарии Cackle