06.04.2020 Трускавець Розмір шрифту: [+] [-]

Не вода, а болото! Як трускавецький мер піклується про здоров’я городян під час карантину

Не вода, а болото! Як трускавецький мер піклується про здоров’я городян під час карантину

Трускавецький водоканал нині - за крок до банкрутства! Карантинні заходи ще більш підсилили проблеми, які роками не вирішували ні керівництво підприємства, ні міська влада.

Йдеться насамперед про якість води з трускавецького водосховища, адже тепер лише вона надходить у мережу. Водоканал перестав купувати воду у Дрогобича через те, що у  місті не працюють санаторно-курортні заклади й споживання зменшилося. Хоча якість артезіанської води, яка подається дрогобицьким водоканалом з Гірного, у рази краща за ту, яка нині надходить у крани мешканців міста-курорту. 

Після такого «нововведення» соціальні мережі просто вибухнули обуренням трускавчан, які повідомляють про вкрай незадовільне водопостачання міста і запевняють, що за брудну воду платити не збираються. Тим більше за тарифом, який формувався на  основі гуртової ціни від «Дрогобичводоканалу».

ком+.jpg


Ситуація оптимізму не вселяє – міський водоканал, який нині є комунальним підприємством, ще стрімкіше скочується у боргову яму! Зволікати далі – це ставити під загрозу водопостачання Трускавця! Але ні міський голова Андрій Кульчинський, ні профільний заступник Олексій Балицький не поспішають напрацьовувати антикризову програму, демонструючи традиційну бездіяльність, відсутність  стратегічного бачення й планування на перспективу.

Адже проблему якості води з озера давно можна було б вирішити, збудувавши відстійники і очисні споруди. І якщо б це питання було  серед пріоритетних для міського голови Андрія Кульчинського і депутатів, то вони б ще на початку каденції виділили кошти з бюджету, який щороку зростав на десятки мільйонів гривень. 

Але ж ні -  трускавецький мер виявився великим прихильником мистецтва: Андрій Кульчинський у 2017 році переконував, що витратити 3 млн грн на  святкування ювілейного Дня міста Трускавець просто таки зобов’язаний, і купити балетну сцену за півмільйона гривень, яку використовують 2-3 рази на рік, також потрібно, і фінансувати щорічні ралі, фестивалі, конкурси пам’яті радянських співаків, розтринькуючи бюджетні кошти - це першочергові обов’язки місцевого самоврядування. А ще пана Кульчинського, неабиякого естета, не покидало бажання прикрасити занедбаний курортний парк  скульптурами на мільйон гривень, а 4 млн грн викинути на реставрацію Меморіалу Слави, бо у Трускавці пам’ятників бракує! Але ж на всі забаганки мера навіть 300 - мільйонного бюджету Трускавця не вистачило. На очисні споруди  для води з озера, як з’ясувалося, також.

Їх вирішили спорудити за іноземні грантові кошти – торік у місті стартував проєкт «Nakopa»: було реконструйовано насосну станцію й мережі водопостачання від неї до фільтрувальної станції на вул. Івана Франка. Роботи коштували  3,7 млн грн. Трускавецький мер публічно «скаржився» на представників німецького фонду, мовляв,  прискіпуються до  кожної копійки, контролюючи використання коштів. Проєкт мав отримати продовження і фінансування цього року.

Тим часом слідчі Головного управління Національної поліції Львівщини відкрили кримінальне провадження щодо робіт з реконструкції станції й мереж у Трускавці за статтею 191 КК України «Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем». Під час вивчення проєктно-кошторисної документації, актів виконаних робіт і фактичних об`ємів було встановлено, що через протиправні дії замовника – міської ради й виконавця бюджету Трускавця завдано збитків на близько 500 тис гривень. Наразі  провадження триває.

Кримінальна справа щодо «освоєння»  іноземних коштів навряд чи стимулюватиме грантодавців, тому виникають сумніви щодо  подальшого фінансування проєкту. А це означає, що перспектив – жодних: фільтраційна станція збудована не буде. І вода з питного озера й надалі матиме неприємний  запах та колір, а скарги трускавчан – це як об стінку горохом. 

Бо мерія гроші трускавецьких платників податків розтринькала,  результат – нульовий, а ситуація лише погіршується. Більш ніж 20 -мільйонний борг водоканалу Трускавця, виплеканий за каденції Кульчинського, продовжує зростати. 

Так, скажімо, у березні мешканці міста-курорту не заплатили 300 тис грн, інші споживачі – 1250 тис грн. Відповідно трускавецький водоканал не розрахувався з «Дрогобичводоканалом» за отримані послуги з водопостачання й водовідведення. Через цей борг у Дрогобичі й Стебнику відмінили подачу води у нічний час. Така ось ланцюгова реакція. А після зустрічі міських голів, яка відбулася наприкінці минулого тижня, Трускавець зобов’язався повернути водоканалу міста Котермака 800 тис гривень.

Скоріш за все цю суму трускавецьке підприємство отримає з міського бюджету, наростивши й цього місяця борг. 

Стан справ нагадує замкнуте коло й перспективи малопривабливі. Тому наразі питання: чи відповість міський голова Трускавця Андрій Кульчинський за колапс з водопостачанням, до якого стрімко скочується місто-курорт – є як ніколи актуальним!

Ольга КУЦ

озеро.jpg

Озеро обміліло – рівень води знизився, плесо з усіх сторін обрамляють кам’янисті коси

Социальные комментарии Cackle