03.12.2018 Трускавець Розмір шрифту: [+] [-]

Не годувати лебедів! – закликають у Трускавці з метою порятунку цих птахів

Не годувати лебедів! – закликають у Трускавці з метою порятунку цих птахів

Від радості до біди один крок! Мова йде про білих лебедів, які на початку жовтня чисельною зграєю прилетіли в Трускавець та оселилися на плесі питного водосховища, що на вулиці Городище. Красені-птахи одразу привернули до себе увагу як гостей курортного міста, так журналістів та трускавчан. Інформація про нову атракцію оздоровниці – лебедів на озері - миттєво облетіла простір Львівщини. Відтак сотні бажаючих з різних куточків області щодня поспішали до трускавецьких лебедів, щоб зробити собі фото із пернатими на згадку та погодувати птахів смаколиками із руки.

Ще тоді орнітологи Львівщини закликали людей– хліб, який більшість цікавих несла лебедям, їм шкодить. Оскільки він розбиває шлунок та робить птахів важчими. «У лебедів довгі шиї, тож вони можуть спокійно шукати їжу під водою самостійно. Якщо годувати їх, то давати кормові суміші, зерно, крупи, дрібну рибу. Однак ці птахи, за потреби, перелітають на 100 - 200 км до водойм, які не замерзають і там шукають собі їжу», - попереджали орнітологи. А ще надмірна опіка трускавецькими лебедями та постійне підгодовування цих птахів зіграли злий жарт – лебеді не відлетіли на зиму до теплішої водойми, яка не замерзає, а залишилися зграєю на питному місцевому водосховищі. Відтак цими вихідними трускавчани масово забили на сполох – із зниженням температурних показників, плесо озера почало замерзати і з нього зникли кілька лебедів.

Порушили питання щодо зимівлі лебедів на озері 3 грудня і на оперативній нараді у мерії міста. Як повідомив заступник міського голови Олексій Балицький, мав цими вихідними розмову із львівськими орнітологами, які закликають – не годувати птахів, відтак з’явиться шанс, що вони перелетять на іншу теплішу водойму і зимуватимуть там. Таких в регіоні є дві – у Бурштині та Добротворі, де є теплоелектростанції які скидують теплу воду у водоймища.

Тим часом уже трапився прикрий трафунок. Як розповіли місцеві рятувальники, цими днями крізь тонку кригу озера провалився і втонув собака відпочивальника, який прийшов погодувати птахів. За словами надзвичайників - врятувати домашнього чотирилапого улюбленця, на жаль, не вдалося. Тож рятувальники міста закликають як трускавчан, так і відпочиваючих в жодному разі не ставати на тонку кригу озера під час процесу годування птахів. А ще краще – перестати підгодовувати лебедів та залишити їх у спокої. Тоді зявиться шанс на порятунок птахів.

Наталя Зелена

Социальные комментарии Cackle