16.09.2020 Трускавець Розмір шрифту: [+] [-]

Не будуйте висоток у Трускавці! Не губіть курорт!

Не будуйте висоток у Трускавці! Не губіть курорт!

Близько півтисячі мешканців Трускавця вже взяли участь в опитуванні нашої команди щодо актуальних проблем міста-курорту. Що важливо, так це те, що люди сміливо висловлюють свої думки, четверо з п’яти опитаних залишають в анкетах своє ім’я та прізвище, свій телефон чи свою адресу. Це свідчить про самодостатність людей, їхню гідність та їхню довіру до Руслана Ярославовича і його команди. Спасибі вам, шановні і достойні трускавчани.

Першість серед трускавецьких проблем отримала забудова центру міста висотками. Люди вважають, що таким чином зникає шарм затишного старого європейського курорту, автентичність, місто стає менш привабливим для гостей. На це звертають увагу не тільки самі трускавчани (Гоцак Ж. З., Сушко С.В., Уляна Чапля та інші), але й наші гості, які також беруть участь в опитуванні. Так Тамара Петрівна Ушакова з Придніпров’я написала, що її найперше «турбує забудова центру міста, приватизація «Нафтусі», занедбаність верхньої частини міста, а також неякісний ремонт біля бювету, благоустрій міста»...

Нарівні вже з названою проблемою всі люди б’ють тривогу щодо неякісної і дорогої води. Просять Руслана Козира на це звернути першочергову увагу і вжити заходів - збудувати очисні споруди, а також вивчити закордонний досвід та впроваджувати передові технології щодо очистки води. Про свою стурбованість водною проблемою та про ініціативи щодо її вирішення пишуть  трускавчани Володимир Середзінський, Аліна Осадча, Віра Чарнош, Ярослав Репура, Наталія Солдаткіна, Олексій Гатиляк, Галина Станіславівна та інші. Ось, наприклад, що пише трускавчанка Стефа Василівна Рик: «Вода брудна і з запахом, через що, ми, пенсіонери, маючи й так мізерну пенсію,  вимушені купляти воду, бо здоров’я найдорожче…». Пані Стефа бажає Руслану Козиру «стати мером і навести порядок в місті».

Третя важлива проблема міста-курорту – це платна «Нафтуся». На це вказують анкети трускавчан Миколи Спринського, Уляни Чаплі, Степана Рика, Івана Гришка, Володимира Саланя, Ярослава Сидорака, Лідії Петрик, М.А. Грицика, Марії Олійник та багатьох інших. Всі вони вимагають скасувати плату за «Нафтусю», зробити її безкоштовною, як це було десятиліттями до цього часу.

А ось наступні проблеми, які  трускавчани вважають актуальними на сьогодні для міста: зменшення кількості туристів, занедбаність верхньої частини міста і верхнього бювету, високі ціни на товари та послуги. Новообраний голова Трускавецької ОТГ, вважають трускавчани, має їх вирішити. Саме цього від Козира чекають Андрущак В.С., Володимир Салань, пані Орислава Володимирівна, пані Оля, Ірина Добош, Алла Багрій та інші трускавчани.

Під час діалогу з громадою мешканці міста-курорту підняли й низку інших актуальних проблем, які не були відзначені в анкетах. Це, насамперед, проблеми дорогих ліків та медичних послуг в Трускавці, відсутності робочих місць та непомірні для громадян ціни на комунальні послуги. Про це пишуть в анкетах Олександр Петрук,  Уляна Чапля, пані Леся, Лариса Положивець, Євген Данилів, Леся Стецишин, Ганна Стесишин, Люба Дребот, Татяна Явір, Ганна Андриїшин та інші.

Чимало учасників проекту залишили меру прохання: «Допомагайте пенсіонерам!» (Оксана Пристай, Теодор Моцьо та інші).

Є в Трускавці й чимало локальних проблем, які турбують окремих громадян, але значимі для багатьох із нас.

Так Мар’яна Швенда та  пані Ярослава  інформують про те, що нинішня влада не звертає уваги на самозахоплення прибудинкових територій, незаконні прибудови до багатоповерхівок.

Зробити дорогу на цвинтар просять Р.Т Кушнір, Я. П. Репура, Лариса Положивець, пані Василина, пани Богдан і Віталій.

Надіються, що буде зроблена якісна дорога до Зимівок пані Світлана та пані Олена Івченко.

Відкрити у Трускавці пологовий будинок пропонує пан Шот О.С. А Леся Шпанер просить залучити якнайбільше інвестицій для розвитку верхньої частини міста. Пані Марія Яківна Цап хотіла б, аби майбутній мер почистив воду з вмістом срібла в Панському лісі. Пан Кравчук та М.І. Швенда радять облаштувати для відпочинку озеро. Зразу кілька людей написали про дуже погану дорогу по вулиці І. Франка.

Юлія Гіщак б’є тривогу з приводу закинутого магазину «На полі». «Там, - пише вона, - завелися змії, що становить небезпеку та валяються використані шприци».

Пані Люба звертає увагу на халатне ставлення до людей, небажання водіїв маршруток перевозити безкоштовно пільговиків між містами. Руслана Ігорівна пропонує удосконалити дитячі садочки. Оксана Онищенко надіється, що Козир і надалі приділятиме належну увагу тим, хто був в АТО. Пан Іван радить поставити в місті біотуалети. А ось пані Віра мріє про лавочки з дашками від сонця та дощу на автобусних зупинках.

Для Петра Луціва нагальною проблемою є недостатня поінформованість, гадаємо що він має на увазі неякісну роботу проводового радіо. А ще від нього є побажання відновити футбольну команду у Трускавці.

Хочемо донести  Петру Васильовичу, що така команда існує і наразі є лідером  першості області. Що часто зникає радіосповіщення, - жаліється й Марія Лехкар. Пані Марія також незадоволена тим, що несвоєчасно вивозиться сміття, що автомобілі паркуються на тротуарах. Ця шановна пані хоче бачити нашим мером саме Руслана Козира і надіється, що саме Козир здатний навести в місті порядок.

Панів Микола наголошує, що мер має виконувати передвиборчі обіцянки, а першочергово прохання п. Миколи – заасфальтувати провулок Крушельницької, де той мешкає. Миколо Михайловичу, команда Козира Вас почула.

Лідія Якимівна Петрик інформує про занедбаність санітарної зони навколо родовища мінеральної води. А ось пані Галина переживає за розвиток благоустрою міського парку, пропонує очистити озера від бруду та запустити рибу. Надія Василівна просить навести порядок в місті.

Дуже категоричний щодо майбутньої діяльності мера пан Пасемко Я.Д.:  «Виконувати чесно закон і жити на одну зарплату!».

Інші громадяни більш поблажливі. Для пана Мирона важливо, щоби мер був гідною людиною і не крав.

Андрій Олександрович Бега зичить Козиру перемогти на виборах, а серед проблем, які потребують вирішення, вказує на поганий стан вулиці Уляни Кравченко.

Олена і Володимир Паращаки бажають Руслану Козиру  «пройти на виборах». А ось Павло Іванович Кобаско більш оптимістичний: «Хай живе старий-новий мер Руслан Козир! Хочу бачити його в кабінеті мера і привітати».

Орест Олексійович надіється, що саме Козир знову виправить всі промахи попередника і зробить місто кращим. Пораду Козиру - працювати ще краще ніж минулого разу і щоб стало місто європейським, - дає пан Семенюк О.І. Категорична пані Іванка Володимирівна: «Місту потрібні: чиста вода, туристи, дороги і мер – Козир». Анна Михайлівна Голець побажала Руслану Ярославовичу «Стати мером міста».  Під цими словами підписуємось і всі ми – Команда Козира.

Віримо і знаємо – не має проблем у Трускавці, вирішення яких було би нам не під силу. І ми це доведемо працею.

Нагадаємо нашим читачам, що проект «Діалог з громадою» продовжується і в наступних числах газети ми розповімо про стан справ в Уличному, Доброгостові, Бистрому, Модричах, Станилі та Зимівках.

Команда Козира

8354.jpg

8322.jpg

8850.jpg

Социальные комментарии Cackle