05.12.2018 Трускавець Розмір шрифту: [+] [-]

Навчання без бар’єрів – у Трускавці до кінця року відкриють Інклюзивно-ресурсний центр

Навчання без бар’єрів – у  Трускавці до кінця року відкриють Інклюзивно-ресурсний центр

Діти з особливими освітніми потребами мають право здобувати знання на рівні із здоровими дітками в загальосвітніх навчальних закладах – таку мету беруться втілювати в життя Інклюзивно-ресурсні центри, які один за одним відкривають по всій Україні.  Ще 5 липня 2017 року президент України дав зелене світло інклюзивному навчанню в нашій державі, підписавши ухвалений 23 травня цього ж року закон «Про внесення змін до Закону України "Про освіту" щодо особливостей доступу осіб з особливими освітніми потребами до освітніх послуг».

Інклюзивні центри уже відкрили у Львові, Дрогобичі та інших містах Львівщини. На черзі Трускавець. Як розповіла керівник Інклюзивного центру в курортному місті Галина Яворська, їхня установа офіційно планує відкрити двері під завершення грудня 2018 року. «Станом на сьогодні у приміщенні, де буде функціонувати наш ресурсний центр, а це два просторі кабінети Будинку учнівської творчості,  уже завершено ремонт. На це із бюджету міста було скеровано 170 тис грн. Відтак за кошти субвенції із держбюджету на суму 250 тис грн ми замовили необхідне мультимедійне обладнання, відповідні меблі та дидактичні матеріали, на надходження яких очікуємо з дня на день», - повідомила пані Яворська.

За словами Галини Яворської, завдання Інклюзивно-ресурсного центру - усунути бар’єри в системі навчання дітей з особливими освітніми потребами, тобто вести для них навчання не у спеціалізованих, а в звичних класах, а ще соціалізувати таких діток серед ровесників, розкрити їхні таланти та сильні сторони, допомогти їм будувати дружні стосунки із іншими учнями. «Інклюзивно-ресурсний центр готовий працювати із дітками від 2 до 18 років. Для цього батькам таких дітей слід написати відповідну заяву в наш центр. На її основі ми робимо психологічну оцінку дитини та надаємо рекомендації щодо створення відповідної інклюзивної групи для навчання такої дитини в садку чи школі. Окрім цього дитина з особливими потребами може проходити курс навчання та психологічної адаптації чи реабілітації безпосередньо у нашій установі», - пояснює Галина Яворська.

На практиці усе виглядає так – якщо у школі чи дитячому садочку є дитина з особливими освітніми потребами з нею під час навчання в класі чи в дошкільній групі працює помічник педагога або вихователя. Цих осіб можуть набирати із резерву працівників Інклюзивно-освітнього центру. У трускавецькому Інклюзивному центрі, окрім керівника, буде введено посаду практичного психолога та логопеда, а в перспективі і дефектолога, – наголошує пані Яворська. «До категорії дітей з особливими освітніми потребами можуть підпадати не тільки учні з інвалідністю, а й внутрішньо переміщені особи, діти-біженці та діти, які потребують додаткового та тимчасового захисту, особи, які здобувають спеціалізовану освіту або учні з особливими мовними освітніми потребами, тощо. Завдання помічника педагога або ж помічника вихователя - забезпечити сприятливу атмосферу для навчання таких дітей у звичайному класі, допомагати їм в освоєнні навчальної програми, моделювати  належні способи взаємодії з колективом тощо», - розтлумачує керівник трускавецького Інклюзивно-ресурсного центу Галина Яворська.

За статистичними даними відділу освіти Трускавецької міської ради, наразі у курортному місті є четверо дітей, які потребують Інклюзивної форми навчання: одна дитина навчається в СЗШ №1, троє діток - в дошкільній установі «Ялинка». Однак, за словами Галини Яворської, не виключено, що кількість таких діток може збільшуватися із числа дітей-переселенців, які мігрують країною у зв’язку із веденням військових дій на Сході нашої держави. «Із офіційним відкриттям Інклюзивно-ресурсного центру в Трускавці, школи курорту  будуть на 100% готові за своєю філософією прийняти дитину з особливими освітніми потребами, прагнучи створити максимально сприятливе середовище для розвитку її потенціалу та навчання», - переконує Галина Яворська.

Наталя Зелена

Социальные комментарии Cackle