03.12.2019 Трускавець Розмір шрифту: [+] [-]

Науково-технічна революція у Трускавці! Біля будівлі міськради з’явилося інформаційне табло

Науково-технічна революція у Трускавці! Біля будівлі міськради з’явилося інформаційне табло

Новітні сервіси у Трускавці з’являються так повільно, що їхня з’ява  владою міста подається як неабияке досягнення. Так днями міська рада Трускавця жваво відрапортувала: у курортному місті біля головної владної будівлі постав новий інформаційний бокс. Цифровий помічник має стати в нагоді відпочивальникам оздоровниці, бо містить інформацію про санаторії, заклади харчування та дозвілля Трускавця, лікарню, храми, графік міських маршрутних таксі тощо. Електронний сервіс поки що працює в тестовому режимі - інформацію доповнюють. У Трускавці аналогічний інформаційний бокс функціонує в приміщенні центрального бювету, він появися раніше завдяки спів фінансуванню проєкту, який пройшов відбір в обласному  конкурсі місцевих ініціатив. Інший - встановлено за кошти німецького проєкту «Nakopa». Пропозиції щодо наповнення інфобоксу у мерії міста просять надсилати на електронну пошту tourism.tmr@gmail.com

Радість чиновників курортного Трускавця щодо з’яви інформаційних боксів зрозуміти можна. Оздоровниці такі електронні сервіси вкрай потрібні, оскільки допомагають туристам чи відпочивальникам орієнтуватися та знаходити в місті потрібні локації. Однак є чимало запитань: чому з таким запізненням ці сервіси появляються в Трускавці? Чому місцеві чиновники не йдуть в ногу з часом, впроваджуючи е-сервіси? Для міст світу, особливо курортів, такі бокси звичне явище, у Трускавці ж вони – святкова подія.

А все тому, що  місто в електронних технологія та сервісах традиційно пасе задніх. Так, до прикладу, в сусідньому Дрогобичі  аналогічні інформаційні бокси встановили в центрі міста ще кілька років тому, окрім інформації про місто Котермака вони містять новини з життя городян.

Дрогобич цьогоріч почав встановлювати і електронні табло на зупинках, де можна відслідкувати рух громадського транспорту та час його прибуття. На черзі у місті Котермака ще одна технічна новинка  - запровадження електронного квитка у транспорті. Що й казати – Дрогобич в останні роки в плані сучасних електронних технологій та сервісів вирвався  суттєво вперед, чого не скажеш про Трускавець.

Також в  Дрогобичі  давно можна поскаржитися через  електронні  сервіси  на незаконну рекламу в  місті, записати дитину в садок чи  школу, переглянути відкриті дані щодо бюджету міста – перелік можна продовжувати. У Трускавці ж про всі ці новації продовжують лиш мріяти. А те, щоб на зупинках курортної оздоровниці з’явилися електронні табло із графіком перевезень, про що неодноразово наголошували як містяни, так і відпочивальники, посадовці ніяк не спроможуться втілити у життя. Тож на сьогодні на більшості  зупинках  міста-курорту немає навіть таблиці із  графіком  руху  громадського транспорту.

 

Ірина Романова 

Социальные комментарии Cackle