08.06.2018 Трускавець Розмір шрифту: [+] [-]

На концерти гроші є, а на ремонт ліфтів – бракує! У Трускавці влада своєрідно витрачає кошти із бюджету міста

На концерти гроші є, а на ремонт ліфтів – бракує! У Трускавці влада своєрідно витрачає кошти із бюджету міста

У пріоритеті – розваги! Питання ремонту ліфтів у Трускавці чиновники переносять на другий план. Такі висновки напрошуються після історії, яку розповів Ярослав Одрехівський, голова ОСББ «Зелена Оселя», що на Стуса, 12 – ситуація із станом ліфтів у їхньому та сусідньому будинку – невтішна.  Виділяти  кошти на ремонт старих спускових механізмів у мерії  оздоровниці чиновники не поспішають. Натомість щедро скеровують їх на розваги та концерти -  за декілька днів місто відзначатиме  День курорту,  на який уже передбачили понад півмільйона гривень з бюджету, ще 190 тисяч гривень скерують на чемпіонат України зі стронгмену. Ліфтам ж та ремонтам вмикають червоне світло!

Однак затягувати у часі капітальний ремонт ліфтів на Стуса уже немає куди, - переконує Ярослав Одрехівський. Оскільки термін їхньої експлуатації давно вийшов, а самі спускові механізми потребують повного оновлення, щоб вберегти мешканців від надзвичайних ситуацій. Одна із них мала місце минулого року. Як уже розповідали «Джерела Трускавця, торік 15 червня, на Стуса, 12 ледь не сталося серйозне лихо. Мати Ярослава Одрехівського Парасковія, яка піднімалася ліфтом на 4 поверх, застрягла в ньому, відтак ліфт стрімко полетів вниз та зупинився нижче першого. Стрес у жінки був такий, що її ледь не шпиталізували в лікарню. Мешканці Стуса, 12 в один голос запевняють – тоді лиха могло не бути, оскільки апелювали  напередодні до влади не один раз, просили виділили кошти на проведення експертної перевірки їхнього ліфта. Але в мерії оздоровниці лише розводили руками - чиновники готувалися святкувань уродин курорту, на що з легкістю минулоріч  витратили понад 2 млн. грн. Тож, очевидно, що грошей на перевірку стану ліфтів у міській скарбниці не знайшлося!

- Ліфти у багатоповерхівці мають служити не більше 20 років, оскільки вони є об’єктами посиленої небезпеки. Кожні 4 роки мали б проводити експертну перевірку. За отриманими документами на наші запити у КП «Трускавецьжитло», на балансі якого перебуває будинок, останній раз у багатоповерхівці на Стуса, 12, огляд ліфтів  проводили 10 років тому. Тоді експертом зі Львова був даний дозвіл на експлуатацію ліфта до 2009 року. Тож станом на 2017 рік, зрозуміло, що ми домагалися, аби було чергове експертне обстеження ліфтів та їхній подальший ремонт. Однак трускавецькі чиновники зволікали з процесом допоки ліфт не впав,  - наголошує  Ярослав Одрехівський.-Коли ж ледь не сталася трагедія, то одразу вишукали кошти у бюджеті на проведення експертної перевірки 4 ліфтів на цій вулиці.

1 001.jpg

Тож, за словами  пана Одрехівського, у вересні минулого року їхні ліфти таки обстежили. Роботи виконував Львівський «Інститут проблем надійності машин та споруд», висновки експертів невтішні – ліфти потребують капітального ремонту. У дефектних актах спеціалісти докладно виписали, які деталі слід замінити та які роботи провести для покращення та надійності їхньої експлуатації. Усі ці документи передали у «Комфорт-Сервіс», який мав скласти кошторис на капітальний ремонт ліфтів на Стуса 12 та 18. За словами пана Одрехівського, на ремонт одного ліфта необхідно щонайменше 200 тис. грн. Аби прискорити процес ініціативні мешканці Стуса 12 та 18 ходили на прийом до міського голови пана Кульчинського. Та от у мерії людей традиційно попросили почекати, мовляв, у бюджеті бракує грошей! Все, що наразі пообіцяли чиновники, виділити кошти на ремонт ліфта на Стуса, 18, бо він у гіршому стані. А мешканці Стуса, 12 на ремонт можуть розраховувати, коли за умови перевиконання бюджету восени вноситимуть зміни у перелік видатків.

У той час люди кажуть – окрім зношеного ліфта, за роботу та безпеку експлуатації якого переживають щодня,  страшенно невдоволені і роботою «Комфорт-Сервісу», фірми яка наразі обслуговує їхній будинок. Оскільки на звернення мешканців  – замінити труби центральної магістралі у підвалі, які течуть, здійснити ремонт парапетів на даху та дашків при вході у під’їзд й покосити елементарно траву на прибудинковій території – ніхто не реагує! Тож боротьба містян за свої права на Стуса, 12 продовжує тривати!

Ірина Романова

Социальные комментарии Cackle