12.03.2019 Трускавець Розмір шрифту: [+] [-]

На контролі! Громадський транспорт Трускавця вже місяць як GPS-моніторять

На контролі! Громадський транспорт Трускавця вже місяць як GPS-моніторять

Новітні технології на допомогу контролю громадських перевезень містом. Більше місяця часу у Трускавці влада намагається за допомогою GPS -моніторингу контролювати міські перевезення. Уся річ у тому, що з року в рік у Трускавці не подолають головну проблему – громадський транспорт курсує оздоровницею із значними відхиленнями від графіку свого руху. Як наслідок - сотні незадоволених містян систематично скаржаться на такі перевезення.

На додачу до недотримання графіку руху транспорту перевізники часто-густо відмовляються перевозити безплатно пільговиків та пенсіонерів. Покласти край невдоволенню громадськості вирішили місяць тому, зобов’язавши перевізників розмістити в салонах своїх автобусів GPS - навігатори. Відтак вся інформація про рух транспорту по місту та маршрутні мережі стікається в єдину електронну базу, доступ до якої мають як перевізники, так і місцеві посадовці. Це і допомагає обом сторонам контролювати графік руху маршрутів по оздоровниці та стежити, чи водії його дотримуються. Аналогічна функція контролю через GPS-моніторинг за громадським транспортом уже давно функціонує у Львові та інших містах-мегаполюсах.

- Нещодавно до мене зверталася одна із місцевих мешканок, яка скаржилася, що довго чекала маршрутку, а її не було. Зайшовши в систему я маю змогу побачити, як курсував вчора водій, його координати пересування в певній годині по місту та навіть його номерний знак, відтак вживати відповідні заходи до такого перевізника, - коментує ситуацію заступник міського голови Олексій Балицький.

За словами посадовця, у Трускавці дозволено на 2 маршруті перевозити безкоштовно одночасно 6 пасажирів, а на 3 маршруті  - в необмеженій кількості.

- Цьогоріч із бюджету міста ми виділили 900 тис грн на компенсацію перевізникам перевезень пільгових верств населення. Тому тут не повинно виникати жодних спекуляцій. Так як більше пільговиків перевозить 3 маршрут відповідно отримає і більшу суму компенсацій, - повідомив пан Балицький.

Стежити за рухом громадського транспорту по місту віднедавна мають можливість і містяни, і гості Трускавця. Для цього на свій мобільний телефон слід завантажити програму EasyWay, відтак рух транспорту в оздоровниці та час прибуття автобусів на зупинки міста буде чітко відображено на вашому мобільному телефоні. Не виключено, що зовсім скоро у курортному місті запровадять і електронний квиток, це зведе до мінімуму контакт пасажирів та водія і допоможе людям розраховуватися за перевезення безготівково.

Наталя Зелена

Социальные комментарии Cackle